صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

در سال رونق تولید و با صرفه جویی 10 میلیارد ریالی صورت گرفت؛

استقرار سیستم اتوماسیون بومی شبکه برق در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد

مهندس ارشد تعمیرات برق شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از استقرار سیستم اتوماسیون بومی شبکه برق در این مجتمع گازی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهدی عبداللهیان با بیان مطلب فوق افزود: با هدف مدیریت بهینه تولید و مصرف در شبکه برق، امکان اندازه گیری از راه دور مصارف الکتریکی، مانیتورینگ وضعیت شبکه، کنترل و مدیریت تولید، توزیع و مصرف انرژی الکتریکی نیروگاه با زیر ساخت های مربوط به یک شبکه هوشمند ایجاد شد.

وی بیان کرد: این سیستم با ایجاد بستر طراحی شده قابلیت قرائت و پایش کنتورها، اطلاعات عملکرد رله های حفاظتی مربوط به کلیدهای برق فشار قوی نیروگاه، وضعیت کلیدهای قدرت، پردازش و تحلیل اطلاعات مصارف الکتریکی شبکه برق پالایشگاه را داشته، و گزارش های لازم را به صورت آنلاین مانیتورینگ کرده که دارای سیستم یکپارچه سخت افزار و نرم افزار بومی شده منطبق با استاندارد و تاییدیه جهانی است.

عبداللهیان با اشاره به اینکه اتوماسیون شبکه های برق یکی از روش های اصلی در کاهش میزان وقفه در تولید و توزیع شبکه برق است، تصریح کرد: شبکه‌های هوشمند یک فرصت بی نظیر را به صنعت برق برای ورود به سطح جدیدی از قابلیت اطمینان، دسترسی و بازدهی بالاتر سیستم و افزایش نظارت بر شبکه برق را فراهم می نماید که به اقتصاد سازمان نیز کمک شایانی خواهد کرد.

مهندس ارشد تعمیرات برق پالایشگاه هاشمی نژاد تاکید کرد: در حال حاضر نیز با رویکرد توجه به الزامات پدافند غیرعامل، از تجهیزات و بستر ایجاد شده به منظور ارتباط آنلاین از وضعیت شبکه برق با ستاد مدیریت بحران پالایشگاه فراهم شده که این قابلیت را برای مواجهه بهتر در شرایط اضطراری فراهم ساخته است و همچنین بستر لازم جهت لینک به سیستم مانیتورینگ دیسپچینگ شبکه گاز پالایشگاه نیز از طریق آن ساختار، فراهم گشته است.

وی خاطر نشان کرد: در سال " رونق تولید " سعی شده، که از ظرفیت ها و خدمات شرکت های دانش بنیان در بومی سازی کامل بخش سخت افزار و استفاده از توان فنی کارشناسان برق پالایشگاه در بخش نرم افزار استفاده شود که در مقایسه با نمونه خارجی، منجر به صرفه جویی بالغ بر 10 میلیارد ریال شد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/09 - ١١:٤٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1207