صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران خبرداد:

تامین برق تاسیسات تقویت فشار گاز پتاوه با احداث 18 کیلومتر خط انتقال 20 کیلو ولت

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران از احداث 18 کیلومتر خط انتقال 20 کیلو ولت از پست KV63-20 مارگون تا مجتمع تاسیسات تقویت فشار گاز پتاوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سید مجتبی گلستانه ضمن اعلام این خبر گفت: با اجرای این طرح برق مجتمع استراتژیک پتاوه  (1و 2و3 و 10) و مراکز بهره برداری خطوط لوله پتاوه و منازل کارکنان این منطقه از طریق شبکه سراسری تامین می شود و دیگر نگران تامین قطعات یدکی گران قیمت و تحت تحریم مولد های برق EGT ها نخواهیم بود و پایداری و اطمینان عملیاتی برق افزایش چشمگیرخواهد یافت.

گلستانه گفت: مدت زمان اجرای این پروژه تا زمان بهره برداری کامل 18 ماه است که تاکنون70 درصد پیشرفت پروژه داشته ایم  و پیش بینی می شود تا قبل از تابستان سال 1399 به بهره برداری کامل برسد.

وی در خصوص فرآیند اجرای پروژه و مشکلات و موانع گفت : محل اجرای پروژه قسمتی از کوه های صخره ای و صعب العبور زاگرس است که دارای پوشش جنگل های بلوط و رودخانه است که اجرای پروژه را بسیار مشکل می کرد و از طرفی جهت اجرای پروژه نیاز به احداث جاده دسترسی داشتیم که باید مسیر دکل ها طوری باشد که کمترین هزینه اجرا را داشته باشد و درختان قطع نشوند و همچنین کمترین تداخل با مراتع و زمین های کشاورزی را داشته باشد.

 گلستانه در ادامه تصریح کرد: در مرحله میخ کوبی و تعیین محل دکل ها وجود معارضین، مشکلات مربوط به منابع طبیعی و همچنین امکان ناپایداری سنگ ها  به داخل جاده و روستاها را داشتیم و در بخش حفاری حدود 1500 متر مکعب در زمین های سخت و سنگی و همچنین  بالغ بر 2500 مترمکعب حفاری در زمین های سست و مرطوب، باسطح آب زیر زمینی بالا و جوشش مداوم شرایط انجام کار را بسیار سخت کرده بود.

وی  در ادامه تشریح کرد: حمل بالغ بر 500 سرویس کامیون سنگین بتن در جاده های صعب العبور توسط سه دستگاه میکسر، موفقیت 100 درصدی آزمایش های مقاومت بتن، احداث بیش از 20 کیلو متر جاده صعب العبور و کوهستانی بواسطه برش و عملیات خاکی - سنگی  حدود 100 هزار متر مکعب در زمین سخت و سنگی و مشکلات عدم استفاده از لودر و بولدوزر بواسطه شیب عرضی زاید و لزوم استفاده از بیل مکانیکی زنجیری جهت جاده سازی شرایط سختی را به همراه داشت که همگی با تلاش بی وقفه همکاران در بخش های مختلف به ویژه مهندسی و حقوقی به اتمام رسید.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/11 - ١٥:٣٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1309