صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران:

استفاده از آخرین استانداردها و تکنولوژهای روز دنیا؛ استراتژی مخابرات شرکت ملی گاز ایران

امسال پنجاهمین سالی است که روز 17 می (27 اردیبهشت)، روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی را که در سال 1969، اتحادیه بین‌المللی مخابرات(ITU) ، آن را به عنوان روز جهانی مخابرات نامگذاری کرد، گرامی می‌داریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمد سراجی، مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران در پیامی، با بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به توسعه روزافزون تکنولوژی اطلاعات و اینترنت، در سال 2006 این عنوان به «روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی» تغییر یافت. 

وی هدف از گرامیداشت این روز را توجه بیشتر به فرصت‌های بسیاری دانست که استفاده از تکنولوژی‌های ارتباطی، اینترنت و اطلاعات در اختیار جوامع و اقتصاد آن‌ها قرار می‌دهد و گفت: در همین راستا، هر سال یک موضوع توسط ITU  انتخاب و شعاری متناسب با آن اعلام می‌شود که برای سال 2019 نیز شعار BSG: Bridging the Standardization Gap  (کاهش شکاف استاندارد سازی) انتخاب شده است.

سراجی در ادامه توضیح داد: کاهش شکاف استانداردسازی، یکی از بخش های اساسی ماموریت ITU در جهت اتصال سراسر جهان به یکدیگر است، ضمن آن که این شعار، یکی از 5 هدف استراتژیکی است که در بخش استانداردسازی ITU دنبال می‌شود.

مدیر مخابرات و تلمتری شرکت انتقال گاز ایران با بیان این که هدف نهایی BSG آن است که اختلاف و شکاف موجود در توانایی استانداردسازی کشورهای درحال توسعه با کشورهای توسعه‌یافته کاهش یابد و در نهایت به پیاده‌سازی موفق‌تر استانداردهای بین‌المللی ITU ختم شود، تصریح کرد: در این صورت، برنامه‌های BSG باعث مشارکت موثرتر کشورهای در حال توسعه در فرآیند استانداردسازی شده و به پیاده‌سازی این استانداردها در آن کشورها نیز شتاب می‌بخشد.

وی در پایان اظهار داشت: مدیریت مخابرات و تلمتری نیز به عنوان متولی برقراری ارتباطات در سطح شرکت ملی گاز ایران، استراتژی خود را بر مبنای استفاده از آخرین استانداردها و تکنولوژهای روز دنیا قرار داده و با توسعه شبکه های فیبر نوری سراسری، شبکه های مایکروویو سراسری، شبکه های رادیو بیسیم VHF و UHF، شبکه های تلمتری، شبکه های IT و .... رسالت خود را در خدمت رسانی به کلیه بخش‌های شرکت ملی گاز ایران اعم از مناطق عملیاتی، پالایشگاه های گاز، شرکت های گاز استانی، واحدهای ستادی دنبال می‌کند.

بنا بر این گزارش، هولین ژائو، دبیر کل ITU نیز به این مناسبت پیامی در این ارتباط صادر کرده است:

امسال محور توجه خود را روی دسترسی یکسان به استانداردسازی قرار می دهیم.

پایه اساسی ماموریتITU ، به عنوان نهاد تخصصی سازمان ملل متحد در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تدوین استانداردهاست.

وقتی می‌خواهید به اینترنت وصل شوید و از رویدادهای ورزشی تلویزیون لذت ببرید، به رادیوی خودروی خود گوش دهید یا با گوشی هوشمند خود فیلم ببینید، استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات است که این کارها را امکان پذیر می‌سازد. بویژه اگر استانداردهای نسل پنجم با هوش مصنوعی تلفیق شوند، در آیندهای نزدیک از مجموعه گسترده‌ای از اپلیکیشنهایی پشتیبانی خواهند کرد که بی چون و چرا آنها را خواهیم پذیرفت، مانند خودروهای خودران (بدون راننده) و شهرهای هوشمند و امن تر.

استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات، امکان بهره برداری متقابل مخابرات، افتتاح بازارهای جهانی و تشویق نوآوری و رشد را فراهم می سازند. این استاندارد ها، هم برای کشورهای توسعه یافته و هم برای کشورهای درحال توسعه خوب هستند. استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات، برای نیل به همه اهداف توسعه هزاره به فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی تسریع می بخشند.

من از کشورهای عضو اتحادیه، از اعضای دست اندرکار این صنعت، شرکت های کوچک و بزرگ و جامعه دانشگاهی، همراه با نهادهای خواهر در سازمان ملل متحد، شرکای ما و همه دست اندرکاران، خواستارم که از برنامه «دسترسی یکسان به استاندارسازی» و رفاه و کامیابی همگانی حمایت کنند.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/28 - ١٤:٥٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1673