صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران:

لزوم آمادگی فنی و ایمنی در جهت مدیریت شرایط اضطراری

مانور افت فشار گاز شهرستان خرم آباد با حضور استاندار، رئیسHSE شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مسئولین و مدیران استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا یوسفی پور رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران با حضور در این مانور، گفت: ماهیت صنعت گاز کشور به عنوان پرریسک ترین صنعت بعد از انرژی هسته ای و اختصاص بیش از ۷۰ درصد از سبد انرژی کشور به گاز و وابستگی مردم به این نعمت پاک، مسلماً مدیریت چنین صنعتی را حساس‌تر کرده به نحوی که بدون آمادگی جدی فنی و ایمنی، مدیریت شرایط اضطراری را دست نیافتنی خواهد کرد.

وی افزود: شرکت های گاز استانی همواره در مدیریت شرایط بحرانی سرآمد بوده اند که این ناشی از آمادگی کامل آنان است. 

یوسفی پور اظهار کرد: مانورهای برگزار شده شرکت گاز لرستان همواره جزو مانورهای برتر در سطح كشور بوده است.

در ادامه جلسه، استاندار لرستان با اشاره به اینکه در هفته پدافند غیرعامل قرار داریم، گفت: آمادگی در برابر افت فشار یک نوع آمادگی در مقابل بحران‌های دیگر است.

خادمی افزود: خدمات شرکت گاز استان لرستان در وضعیت مطلوبیت است، لیکن همکاری و پشتیبانی سایر شرکت‌های استان‌های همجوار می تواند کمک کند شرایط بحرانی به نحو مطلوب‌تری مدیریت شود که این امر بخوبی در این مانور مشاهده می شود. 

وی با اشاره به اینکه در کشور شاهد بلایای طبیعی زیادی هستیم، بیان کرد: دستگاه‌ها باید آمادگی داشته باشند که در شرایط بحران، مطابق با مجموعه فعالیت‌هایی که در قالب این مانور تمرین شده نیز در روز حادثه اجرا کنند تا آرامش و امنیت را بتوان برای مردم در مقابل خطرات و بلایای طبیعی حفظ کرد. 

شبیه سازی شرایط مختلف بحران

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان هم در این جلسه گفت: این شرکت سالانه حداقل 3 مانور برگزار می کند و شرایط مختلف بحران را شبیه سازی می کند.

غلامرضا لطفعلیان با بیان اینکه شرکت ملی گاز ایران از فناوری‌های نوین در توسعه و مدیریت خدمات خود بهره می برد، اظهار امیدواری کرد: خدمات شرکت گاز لرستان بعنوان خدمتگزار مردم بتواند خدمات مناسبی را در همه شرایط حتی در سخت ترین بحران‌ها به مردم ارائه دهد.

شاین ذکر است، مانور مذکور در راستای ارتقای آمادگی در شرایط اضطراری، ایجاد و ارتقای توانمندی نیروهای عملیاتی و با فرضیه وقوع زلزله، وجود سیلاب و افت فشار گاز و با حضور شرکت‌ های معین شرکت گاز لرستان مشتمل بر شرکت گاز استان های اصفهان، خوزستان، همدان، مرکزی، کرمانشاه، ایلام و مناطق عملیات انتقال گاز ۲و ۷ برگزار شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/08/14 - ١١:٤٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 401