صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

با اجرای 10 پروژه مهم صورت می‌گیرد؛

صرفه جویی یک میلیون دلاری در سال در شرکت پالایش گاز ایلام

با اجرای كامل 10 پروژه مهم و اساسی ضمن استفاده از تولیدات بومی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، سالانه به طور متوسط بیش از يك ميليون دلار صرفه‌جویی ارزی حاصل می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، شهریار داری‌پور، مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با بیان این مطلب، اظهار داشت: پالایش گاز ایلام در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بنام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده، تلاش می کند بدون وابستگی به خارج، از طريق تامين كنندگان داخلي کالای مورد نیاز خود را تهیه کند که این موضوع باعث جلوگيري از خروج ارز به ميزان 600 هزار دلار در سال جاري می شود .

وی ادامه داد: با انجام این 10 پروژه ضمن صرفه جویی ارزي قابل توجه در كالاهاي مورد نياز پالايشگاه و تحقق كامل محصولات توليدي مطابق با مشخصات طراحي، باعث كاهش چشمگیر هزينه هاي تعميرات و  نگهداشت سيستم ها در سال و حذف كامل آلاينده هاي زيست محيطي ناشي از پساب هاي صنعتي خواهد شد.

داری‌پور افزود: علاوه بر این موارد، شاهد کاهش مصارف آب از منابع موجود به ميزان بيش از ١٠٠ هزار متر مكعب در سال خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از برنامه ريزي های صورت گرفته برای انجام ١٠ پروژه مهم و اساسی خبر داد و گفت: با اجرا و تكميل این پروژه ها نتایج مفید و سودمندی در راستای بهبود ‌فرآیندهاي توليد گاز و محصولات جانبی بدست می آید که اجرای اين پروژه ها ضمن استمرار تولید و افزايش بهره وري پالایشگاه، ارتقای سطح ایمنی تاسيسات و تجهيزات فرايندي را در پي خواهد داشت.

وی در پایان اظهار داشت:این پروژه ها شامل احداث واحد خنک سازی برای رفع مشکلات دمایی در واحد های استحصال گاز تولیدی، اجرای سیستم فیلتر و هیتر در مسیر گاز و میعانات گازی ورودی، بازنگری و بروز رسانی مطالعات ریسک های عملیاتی و تعیین لایه های حفاظتی و یکسان سازی سطح ایمنی،احیای مواد شیمیائی مستعمل پالايشگاه، تامين كليه مواد شیمیایی مورنياز پالايشگاه با كمك تولیدكنندگان داخلي، احداث مخازن  ذخيره آمين مستعمل و تاسیسات جانبی مربوطه، احداث واحد بازچرخانی آب خروجی واحد تصفیه فاضلاب ، مطالعه و عارضه يابي خرابی های مبدل های آلومينيومي، افزايش راندمان كولرهاي هوايي و پروژه بازنگری و اصلاح سیستم کشف گاز و آتش و اطفای حریق می شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/09/14 - ١٦:٠٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 624