صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مهندس عراقی در مراسم معارفه رئیس شورای اقامه نماز و امور روحانیون شرکت ملی گاز ایران:

مدیریت در قالب معنویت و وفای به‌عهد، یکی از مهم‌ترین گزینه‌های رشد یک سازمان است

جلسه معارفه رئیس شورای اقامه نماز و امور روحانیون شرکت ملی گاز ایران و همچنین دبیر شورای اقامه نماز این شرکت در حاشیه جلسه هیأت‌مدیره و شورای مدیران شرکت ملی گاز ایران امروز یکشنبه 97.8.6 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، در این مراسم که با حضور اعضای هیأت‌مدیره و مدیران ارشد، امام جماعت و اعضای شورای فرهنگی و اقامه نماز این شرکت و نیز رئیس شورای اقامه نماز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و به نمایندگی از سوی دبیر شورای فرهنگی و اقامه نماز وزارت نفت برگزار شد، مهندس حمیدرضا عراقی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با ذکر خصوصیات فردی تیمور سعیدی‌راد و زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی‌اش، وی را فرد مناسبی برای ریاست شورای اقامه نماز و امور روحانیون شرکت ملی گاز ایران عنوان کرد و در ادامه، ضمن برشمردن برخی از خصوصیات سعیدی‌راد، او را فردی سختکوش، علاقمند، با انگیزه، مؤمن و تلاشگر در این حوزه برشمرد و اظهار امیدواری کرد مثل سابق حضور وی در این سمت، منشأ اثر و خیر باشد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امروز در دنیا از نوع جدیدی از مدیریت به نام SQ (Spiritual Quotient) یا هوش معنوی استفاده می‌شود، گفت: این امر بدین معنا است که که فرد در سازمان باید اخلاق حرفه‌ای داشته و بار معنوی تعهدات خویش را پذیرا باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: اکنون در تمام دنیا، بیشتر سخنرانی‌ها حول محور معنویت می‌چرخد و در واقع، مدیریت را در قالب معنویت، معنا می‌کنند؛ یعنی پس از IQ و EQ که مربوط به هوش احساسی و هوش به مفهوم استعدادی آن است، SQ مطرح می‌شود که می‌تواند منشاء معنویت و وفای به‌عهد باشد که برای یک سازمان، بالاترین گزینه محسوب می‌شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به این که هم‌اکنون در دنیا، هوش چهارمی نیز موسوم به PQ (Physical Quotient)  مطرح است، تصریح کرد: این هوش فیزیکی که از سه بخش اول مهم‌تر و به عبارتی، همان مفهوم عقل سالم در بدن سالم است، از ویژگی‌های یک مدیر خوب در سازمان محسوب می‌شود؛ چراکه سلامت جسم و متناسب بودن آن، به انجام مناسب کار کمک می‌کند و جامعه را در نهایت، بهتر به پیش می‌برد.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، فکر خلاق، توانمندی و انگیزه افراد را افزایش داده و مدیری شایسته تحویل می‌دهد؛ چراکه یک مدیر شایسته باید دو رابطه خوب برای ارتقای سازمان خود داشته باشد؛ یکی ارتباط مناسب با بیرون از سازمان و بخش‌های مختلف جامعه و دیگری، ارتباط مناسب با بدنه سازمان که این مهم تنها از مدیری با توانمندی بالا و دارای ذهنی اخلاق‌مدار که تکمیل‌کننده نهایی است، برمی‌آید.

مهندس عراقی در پایان ضمن تشکر از هماهنگی موجود در شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران، عنوان کرد: شورای فرهنگی تجربه خوب و نابی بود که از دل آن هماهنگی‌ها و نظم را که مایه پیشرفت هر سازمانی است، بیرون کشیدیم. ما باید تلاش کنیم تا دایره‌ کاری خود را با تفکر، ایده‌های نوین و خلاقیت خویش، وسیع‌تر و هزینه‌ها را کمتر کنیم؛ چراکه هرچیزی که تولید می‌شود، اعم از فکر و اندیشه و ....، ارزش و هرچه غیرتولیدی و تنها، مصرف است، ضدارزش محسوب می‌شود.

نماز؛ پشتیبان و راهگشای مردم

در ادامه مراسم، سعیدی‌راد، رئیس شورای اقامه نماز و امور روحانیون نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد مهندس عراقی و دیگر اعضای هیأت‌مدیره شرکت ملی گاز ایران و دبیر شورای فرهنگی و اقامه نماز وزارت نفت در این انتخاب و نیز عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، اظهار امیدواری کرد تا بتواند همانند گذشته در راستای دستورالعمل‌های اعمال‌شده در خصوص اقامه نماز و نیز با توجه به پیام‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به اجلاس‌های سراسری نماز و ستاد اقامه نماز و شورای اقامه نماز وزارت نفت به اسناد بالادستی کشور در این زمینه، وظیفه خود را به نحو احسن به انجام برساند.

وی در ادامه با بیان این که نماز پشتیبان و راهگشای مردم در هر زمینه‌ای است، گفت: در حال حاضر، ۹۰۰ نمازخانه در سطح شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های تابعه وجود دارد که در این اماکن، بیش از 300 امام جماعت فعالیت و اقامه نماز می‌کنند.

رئیس شورای اقامه نماز و امور روحانیون این شرکت در پایان اظهار امیدواری کرد که با کمک و همدلی دبیر شورای فرهنگی و اقامه نماز وزارت نفت و همچنین دبیر شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران و دست‌اندرکاران در این حوزه، بتوانیم این فریضه الهی را در سطح شرکت ملی گاز ایران به بهترین نحو، عینیت بخشیم.

در پایان جلسه، احکام مورد نظر از سوی مهندس عراقی به آقایان؛ تیمور سعیدی‌راد، رئیس شورای اقامه نماز و امور روحانیون و مجید بوجارزاده دبیر شورای اقامه نماز تقدیم شد.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/08/06 - ١٤:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1092