صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

در نخستین جلسه هماهنگی سوخت زمستانی شرکت ملی گاز ایران تاکید شد:

لزوم رعایت نکات ایمنی و بهینه مصرف گاز از سوی مشترکین

نخستین جلسه سوخت زمستانی در تاریخ 97,10,10 با حضور مهندس حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، سعید مؤمنی، مدیرگازرسانی، محمدرضا صدیقی، مدیر برنامه‌ریزی، غلامرضا بهمن‌نیا مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید، مهدی جمشید‌دانا، مدیر دیسپچینگ، بهرام صلواتی معاون مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و سعید توکلی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مجید بوجارزاده، سخنگو و رییس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در این خصوص اظهار داشت: در این جلسه ضمن ارائه گزارش کامل وضعیت شبکه تولید، پالایش، انتقال و توزیع گاز از سوی مدیران مربوطه، تصمیمات مقتضی در خصوص پیش‌بینی وضعیت گازرسانی به تمامی بخش‌ها و مبادی مصرف کننده گاز برای استفاده بهینه از گاز به صورت مطمئن، پایدار و مطلوب گرفته شد.

بر اساس این گزارش، مصرف گاز روز گذشته در بخش خانگی 480، نیروگاه‌ها 106 و صنایع عمده 110 میلیون مترمکعب در روز بوده و گازرسانی بصورت مطلوب در همة بخش ها در جریان است.

همچنین در این جلسه با توجه به پیش بینی ورود یک جبهة هوای سرد به کشور طی هفته آینده، بر لزوم مصرف بهینه و ایمن گاز از سوی مشترکین تأکید شد.

لزوم مدیریت مصرف بهینه و ایمن گاز، همزمان با کاهش دما در کشور

بوجارزاده همچنین در آستانه ورود یک جبهه هوای سرد طی هفته آینده در کشور، بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز و استفاده از لوازم گازسوز استاندارد و توجه ویژه به برچسب انرژی نصب شده بر روی این لوازم تأکید کرد و افزود: مشترکین محترم باید بصورت جدی از تبدیل وسایل نفت سوز به گازسوز بپرهیزند و از نیروهای متخصص برای نصب وسایل گازسوز استفاده کنند.

وی ضمن تأکید بر استفاده از بخاری های استاندارد برای گرم کردن منازل و محل کار، اظهار داشت: اطمینان از سلامت کارکرد و استاندارد بودن دودکش و دقت در نصب اتصالات لوازم گازسوز، از راه‌های پیشگیری از خطر گاز منواکسید کربن است.

بوجارزاده افزود: مشترکان باید هنگام استفاده از وسایل گازسوز به خصوص بخاری گازی از باز بودن مسیر دودکش و نصب کلاهک H در پشت بام مطمئن شوند، همچنین دقت کافی برای پیش بینی تبادل هوا و جریان اکسیژن کافی متناسب با نیاز دستگاه‌ها و سامانه‌های گرمایشی نصب شده در محیط های مسکونی داشته باشند و به صورت دوره‌ای، سیستم‌های خروجی و تبادل هوا و اکسیژن و دودکش را کنترل کنند.

رییس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران ضمن تأکید بر استفاده نکردن از بخاری های بدون دودکش در محیط‌های مسکونی و بسته، خاطرنشان کرد: آبی نبودن شعله بخاری، رطوبت زیاد اطاق و نامطبوع بودن فضای منزل نشانه خطر است و باید در این مواقع، مسیر دودکش، چگونگی نصب و کلاهک آن را کنترل کرده یا از افراد مطلع و کارشناس در این خصوص درخواست راهنمایی و کمک شود.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، ادامه داد: سرویس کردن کامل مجموعه سامانه های گرمایشی مجتمع های مسکونی به خصوص رسوب زدایی کوره ها و اطمینان از سلامت مشعل ها و استفاده از بست های فلزی و شیلنگ استاندارد و لوله های بخاری فلزی در نصب بخاری و لوازم گازسوز، جلوگیری از نصب دودکش‌های آکاردئونی و استفاده نکردن از یک شیر گاز برای چند وسیله گازسوز، از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه شود.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران ضمن توصیه به استفاده از لباس و پوشش مناسب زمستانی در منزل و کم کردن درجه بخاری و وسایل گرمایشی، دمای رفاه را  ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد اعلام کرد.

وی با بیان اینکه هر ساله بیش از ۷۰ درصد از علل حوادث فوت و خفگی با گاز منواکسیدکربن مربوط به دودکش است، گفت: با سرد شدن هوا، بر اثر بی‌احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی به ویژه بخاری و آّبگرمکن، متأسفانه تعدادی از هموطنان جان خود را به علت مسمومیت با گاز منوکسیدکربن از دست می‌دهند و تقاضا داریم مشترکان محترم گاز با رعایت کامل اصول ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز، زمستانی آرام و بدون حادثه را پشت سر بگذارند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/10/12 - ٠٩:٣٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 533