صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مهندس تربتی در نشست هم‌اندیشی مشاوران امور زنان و خانواده صنعت گاز:

جامعه توسعه یافته در گرو خانواده توسعه یافته است

این که شما به‌عنوان مشاوران مدیرعامل در امور زنان بدون داشتن هیچ چشم‌داشتی، برای ارتقای جایگاه زنان، نهایت تلاش خود را می‌کنید، بسیار با اهمیت و قابل احترام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نشست هم‌اندیشی مشاوران امور زنان و خانواده صنعت گاز که صبح امروز در محل ستاد این شرکت و با حضور فاطمه تندگویان، مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده و مشاوران امور زنان در شرکت‌های تابعه برگزار شد، با تبریک ولادت فاطمه زهرا (ع) و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: همان‌طور که مطلع هستید، یکی از شاخص‌های جوامع توسعه‌یافته، برابری زن و مرد در توسعه‌یافتگی است؛ بدین مفهوم که هرچه این فاصله کمتر شود، میزان توسعه‌یافتگی آن جامعه بیشتر و هرچه این فاصله بیشتر شود، میزان توسعه‌یافتگی آن جامعه کمتر است.

تربتی با بیان این که امروز وضعیت اشتغال بانوان بسیار تفاوت کرده، گفت: با این موج ورود خانم‌ها به عرصه دانشگاه‌ها، مسلماً افزایش سهم بانوان کشور در بخش مدیریتی جامعه به مرور و به جبر زمانه حل خواهد شد، اما ما این نشست هم‌اندیشی را برگزار می‌کنیم تا با کمک هم، به همگان نشان دهیم که منتظر جبر زمانه نمی‌مانیم و تلاش می‌کنیم تا خود، هرچه سریع‌تر به این مهم دست یابیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با شنیدن سخنان جمع در خصوص محدودیت‌های ناشی از جنسیت در سازمان، خاطرنشان کرد: عامل مهمی که به‌عنوان مانع، صرف‌نظر از نگاه مردانه به سازمان‌ها، مطرح می‌شود، بیشتر بحث آموزش و توانمندی‌ها است؛ باید زنان توانمندی را داشته باشیم که با حضور بانوان در دانشگاه‌ها، این مهم دارد محقق می‌شود.

وی در ادامه، افزود: ولی بخشی که کمتر جنبه واقعیت به خود می‌گیرد و من نگران آن هستم، بحث تعادلی است که باید بین کار در سازمان و کار بیرون از آن، برقرار شود که بسیار سخت است؛ چه در محیط کار، به‌خاطر شرایط ویژه بانوان و چه به لحاظ جایگاه بیرون از اداره که نقش مادر و همسر را یک‌جا ایفا می‌کنند.

معاون وزیر نفت در امور گاز اظهار داشت: برخلاف بسیاری از باورها، من بیشتر نگران آن هستم که چگونه می‌توان با وجود مسئولیت‌ها، بخشی از وظایف اداره را کم و به گذران وقت بیشتر با خانواده، افزود؛ این مهم می‌تواند به ارتقای  شرایط بانوان، چه در محیط کار و چه در محیط خانواده کمک کند.

این مقام مسئول در پایان، با اشاره به این که نگاه وزیر و خانم تندگویان نیز به این مساله، نگاه مثبتی است، گفت: اگر ما بتوانیم «لحظه» را خوب مدیریت کرده و آن را فدای آینده نکنیم، آینده به خودی خود مدیریت خواهد شد.

ارتقای توانایی بانوان با مشارکت جدی و فعال آنان در عرصه ملی و جامعه

در ادامه مراسم، فاطمه تندگویان، مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده نیز با تشکر از مشاورانی که بدون چشمداشت مالی، در راه ارتقای زنان تلاش می‌کنند، اظهار کرد: از شرکت ملی گاز ایران و تمامی دست‌اندرکارانش به‌ویژه مهندس تربتی کمال تشکر را دارم که این بستر را برای بانوان صنعت گاز فراهم کرده تا روز به روز پیشرفت بیشتری را شاهد باشند، به‌ویژه که بهترین پژوهش‌ها در بخش‌های مختلف در این شرکت انجام شد؛ ازجمله: تعادل بین کار و زندگی، موانع ارتقای مشارکت زنان و .....

وی در پایان عنوان کرد: زنان یاد گرفته‌اند که در زندگی و کار خود، همیشه با کمترین هزینه، بیشترین دستاورد را به ارمغان بیاورند. بنابراین اگر زنان مشارکت جدی و فعال در عرصه ملی، جامعه و ... داشته باشند، هرگز منفعل نمی‌شوند و توانایی آن‌ها بیشتر ارتقا می‌یابد، در این صورت موفقیت و پیروزی این انقلاب در صحنه جهانی نیز تأمین خواهد شد.

شایان ذکر است که در ابتدای این مراسم، زهرا حسین‌زاده، مشاور مدیرعامل در امور بانوان شرکت ملی گاز ایران نیز ضمن خوشامدگویی و عرض تبریک به مناسبت ولادت فاطمه زهرا (ع) و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گزارش کاملی از تعداد و چگونگی عملکرد بانوان صنعت گاز ارایه کرد و اظهار داشت: به باور من، زنان باید بیشتر تلاش کنند تا توانایی‌ها و قابلیت‌های خود را بهتر نشان دهند.

آلبوم تصاویر

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/21 - ١٠:٤٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2097