صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز:

خون شهدا و جایگاه آنان، امنیت و جایگاه امروز ما در منطقه را بیمه کرده است

این امنیت و جایگاهی که امروز در منطقه پیدا کرده‌ایم، بواسطه بیمه‌ای بوده که ما از بابت خون شهدا داریم و وضعیتی که امروز داریم، بی‌شک، بی‌ارتباط با جایگاه شهدا نیست.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در مراسم «تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان ۷۰ درصد ساکن در تهران صنعت نفت؛ یادواره شهید تندگویان»، با عرض تبریک چهل و یکمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی و با بیان این مطلب، اظهار داشت: باعث افتخار ماست که امسال، شرکت ملی گاز ایران میزبان خانواده‌های شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی شده، به‌ویژه این که این روزها با شهادت  سردار سپهبد، حاج قاسم سلیمانی، عملاً دوباره منطق شهادت، در کشور ما مرور و روح تازه‌ای در آن دمیده شد.

وی با بیان این که همه می‌دانند ملت ایران نسبت به شهدا چقدر قدردان است، ادامه داد: صحبت کردن در میان کسانی که با فرهنگ شهادت و ایثار آشنایی دارند، کار سختی است؛ در واقع، شاید اصلاً این بحثی که بعضاً بنام تقدیر یا احترام به خانواده شهدا مطرح می‌کنیم، عملاً میسر نباشد.

تربتی افزود: شاید علت این امر، آن باشد که مقام شهید آنقدر بالا است که نمی‌توان به این راحتی، به چنین عرصه‌ای ورود کرد؛ آن‌چه که همیشه در مورد آن، صحبت شده، ارتباط بین «شهید» و واژه مقدس «شهادت» است که ارزش و جایگاه آن را فقط خداوند  متعال می‌داند و بس!

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به این که در طول دوران بعد از انقلاب شاهد بودیم که هرجا مشکلی داشتیم، باز هم خون شهدا و جایگاه آنان بوده که عملاً ما را بیمه کرده، گفت: این ارتباط، یعنی ارتباط شهدا با ما همیشه یک‌سویه بوده، بدین معنی که عملاً ما کاری انجام ندادیم ولی آن‌ها بواسطه مقام و جایگاهی که دارند، توانستند این انقلاب را بیمه کنند و این امنیت و جایگاهی که امروز در منطقه پیدا کرده‌ایم، همه بواسطه بیمه‌ای بوده که ما از بابت خون شهدا داریم. 

این مقام مسئول، ناآگاهی بخشی از نسل جوان در خصوص منطق و فرهنگ شهدا را خود ما عنوان کرد و افزود: به نظر من، علت اصلی، خود «ما» هستیم که قدر شهدا را تنزل دادیم؛ شهدایی که زمانی که بحث شهادت مطرح بود، هیچ نگاهی به دنیا و مادیات نداشتند. ما باید فرهنگ و منطق شهدا را در میان نسل جوان خود، ترویج دهیم.

وی به‌عنوان مثال از شهدای صنعت نفت یاد کرد و گفت: این شهدا، دلاور مردانی بودند که با تمام توان، سنگر تولید را حفظ کردند. در زمان جنگ در خوزستان، بسیاری از شهدای ما از همکاران بودند که در محیط کار شهید شدند؛ چراکه  آن زمان بسیار مهم بود که چرخه نفت بچرخد و بتواند اقتصاد کشور را پشتیبانی کند، وزارت نفت از همان ابتدای جنگ،  در هر دو جبهه فداکاری کرده و شهید داشته؛ هم در جبهه نبرد با دشمن به‌عنوان داوطلب و هم در جبهه اقتصادی برای سرپا نگاه داشتن اقتصاد کشور.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به شهادت شهید محمدجواد تندگویان، وزیر نفت وقت، گفت: نامه‌ای از این مرد بزرگ را مطالعه کردم که در آن برای مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران پس از بازدید و بهره‌برداری از پروژه‌های گازی در استان خراسان نوشته بود که درس‌آموزه‌های بسیاری برای همه ما دارد.

تربتی ادامه داد: وی در این نامه دغدغه فکری خود را خدمت رساندن به مردم در تمامی لحظات بیان کرده و آروزی آن را داشت که تمام مردم ایران از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

معاون وزیر نفت در امور گاز با درود به روان پاک شهدا و شهید تندگویان، تصریح کرد: امروز بسیار خوشحالم و با افتخار این را می‌گویم که همکاران شما در شرکت ملی گاز با علم به این دغدغه عزیزان، این تعهد را از جان و دل به انجام رسانده و در حال حاضر، سالی یک میلیون انشعاب را اجرا می‌کنند.

مهندس تربتی در پایان، خاطرنشان ساخت: امروز که خدمت شما هستم،  تقریباً 95 درصد جمعیت ما تحث پوشش گاز قرار دارد و عملاً همه شهرها در همه استان‌ها به‌جز سیستان که در حال انجام است، گازدار شده‌اند و به این ترتیب، سالی 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می‌شود. امیدواریم از این به بعد نیز، مدیون این شهدا نباشیم و توانسته باشیم آروزی این شهید و همه شهدا که خدمت رسانی به این مردم بوده را به خوبی انجام داده باشیم.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/23 - ١٣:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1811