صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان:

اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی نه یک هزینه بلکه یک سرمایه گذاری است

مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را نه یک هزینه بلکه یک سرمایه گذاری دانست و ابراز امیدواری کرد تا با کمک یکایک اصحاب رسانه بتوان این فرهنگ شایسته را در سطح جامعه نهادینه کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسین اکبر مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان، در نشست خبری با جمع کثیری از خبرنگاران با بیان اقدامات گسترده این شرکت در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاهای استان اظهار داشت: هم اکنون همه شهرهای استان (بجز شهر ماسوله بجهت دارا بودن بافت تاریخی) و 94.2 درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند که در مقایسه با متوسط کشوری، 97.1 درصد بهره مندی شهری و 80.3 درصد بهره مندی روستایی، در وضعیت مناسبی قرار داریم.

وی افزود: درصد بهره مندی خانوارهای روستایی استان در ابتدای سال 92، حدود 60 درصد بود که این میزان طی کمتر از 5 سال و بویژه با اجرای پروژه های بند «ق» بیش از 30 درصد رشد یافته و شرکت گاز استان گیلان با برنامه ریزی مناسب توانسته با کمترین هزینه این طرح را به اجرا در آورد.

اکبر با اعلام این موضوع که هم اکنون طرح گازرسانی به 62 روستای صعب العبور و کوهستانی در حال انجام است، گفت: خوشبختانه با ابلاغ وزیر نفت، اجازه گازرسانی به روستاهای سردسیری که هزینه گازرسانی به هر خانوار آن تا 12 میلیون تومان برآورد می شود نیز داده شده، بنابراین با تحقق این مهم امکان گازرسانی به روستاهای باقیمانده در استان هم، فراهم می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: این شرکت هم اکنون دارای بیش از 20 هزار کیلومتر شبکه، بیش از 574 هزار انشعاب گاز و بیش از یک میلیون و 31 هزار مشترک گاز است که این موفقیت را مدیون زحمات شبانه روزی کلیه کارکنان خود می داند.

وی گفت: اولویت شرکت گاز در سال های گذشته گسترش شبکه های گاز و گازرسانی به اقصی نقاط استان بود ولی هم اکنون با نزدیک شدن به پایان عملیات توسعه گاز، پروژه های کیفی در اولویت قرار گرفته است.

این مقام مسئول با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه های قرائت و چاپ همزمان صورتحساب، GIS، سفیران انرژی، بهینه سازی مصرف سوخت، گرمکن های ایستگاه های تقلیل فشار گاز و مرکز پیام و اتفاقات متمرکز و نرم افزار موبایلی خدمات الکترونیک گاز گیلان از جمله اقدامات شرکت گاز در جهت کیفی سازی خدمات است.

وی در همین راستا گفت: شرکت گاز استان گیلان تنها شرکتی است که دارای سیستم متمرکز امداد گاز استانی در کشور است و مشترکین محترم گاز در صورت بروز هر گونه مشکل و تماس با شماره تلفن 194، به سامانه یکپارچه مرکز پیام شرکت گاز در مرکز استان متصل می‌شوند و کارشناسان مرکز پیام با بررسی وضعیت و با توجه به تجهیز اکیپ های امدادی به GPS، نزدیک ترین گروه امدادی جهت برطرف کردن مشکل، اعزام می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه این شرکت به طور معمول سالیانه بیش از 6 میلیارد مترمکعب گاز به بخش های مختلف مشترکین تحویل می‌دهد، گفت: مصرف گاز در هفت ماه نخست سال جاری در استان، نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 3.5 درصد کاهش یافته و این در حالی است که تحویل گاز به بخش نیروگاهی 5.4 درصد افزایش یافته است.

اکبر سهم بخش های خانگی، صنعتی، حمل و نقل، تجاری و کشاورزی را از مجموع مصرف گاز در گیلان به ترتیب  33، 7، 5، 3 و 3 درصد عنوان کرد.

وی از برنامه گسترده شرکت گاز برای مواجهه با فصل سرما سخن گفت و اظهار امیدواری کرد تا با همراهی همه مردم و مسئولین شاهد وقوع هیچگونه مشکل گاز در سطح استان نباشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به وقوع دو سیل شهرستان تالش و سیل بزرگ استان در مهرماه امسال در گیلان گفت: سیل در 180 نقطه به تاسیسات و لوله های گاز آسیب وارد کرد و بیش از 2.5 میلیارد تومان خسارت به بار آورد ولی با مدیریت مناسب و تلاش شبانه روزی همکارانم در ادارات گاز، شاهد وقوع هیچگونه انفجار و یا قطعی طولانی مدت نبودیم.

وی در خصوص وضعیت گازرسانی به خانه های نسقی گفت: خوشبختانه با تصویب مجلس شورای اسلامی درمرداد ماه سال گذشته و ابلاغ آئین نامه اجرایی آن در تیر ماه امسال، اجازه ارائه خدمت از سوی شرکت های خدمات رسان به خانه های نسقی داده شده است.

اکبر ادامه داد: هم اکنون با فراهم آمدن بستر های قانونی، اینگونه متقاضیان می تواند با مراجعه به شهرداری اجازه دریافت حق اشتراک گاز را به دست آورد و در همین راستا شرکت گاز استان گیلان تمهیدات لازم را برای نصب علمک و کنتور این خانه ها فراهم کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/08/19 - ١٣:٥٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 298