صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در دیدار نوروزی با نماینده ولی فقیه:

مقاوم سازي تاسيسات، گازرساني به صنايع و روستاهاي محروم؛ رويكردهاي اصلي گاز استان كردستان

شرکت گاز کردستان در سال 97 به تمام تعهدات خود در زمینه گسترش خدمات گازرسانی در سطح شهرها و روستاهای استان عمل کرده و به تمام اهداف مد نظر خود دست یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت: با توجه به محدوديت جفرافيایي و شرایط ویژه و خاص استان و تفاوت هزینه اجرای پروژه ها در استان کردستان و سایر نقاط کشور، راهکارهایی برای صرفه جویی در اجرای پروژه ها صورت گرفته که  از جمله آن می توان به بکارگیری پیمانکارهای بومی که با جغرافیای منطقه آشنایی دارند اشاره کرد .

وی افزود: با تلاش و همت كاركنان شركت گاز استان كردستان در حال حاضر 96 درصد از جمعيت اين استان تحت پوشش گاز طبيعي قرار دارد كه 100 درصد جمعيت شهري و 88 درصد جمعيت روستايي را شامل مي شود.

وی یادآوری کرد: زير ساخت هاي بسيار مطلوبي براي استمرار خدمات گاز رساني در استان فراهم شده كه مي توان به عبور خط انتقال 56 اينچ ششم و نهم سراسري در استان اشاره كرد كه با گذر از  استان كردستان  علاوه بر ثبات تامين انرژي براي مردم در بخش گرمايشي منازل مسكوني، بستر مناسبي براي استفاده صنايع انرژي بر مهيا کرده است.

فعله گری به اهداف استراتژيك شركت گاز استان اشاره کرد و اظهارداشت : شركت گاز استان سه رويكرد اساسي گازرساني به واحدهاي صنعتي در راستاي رونق توليد، مقاوم سازي تاسيسات و ادامه روند گازرساني به روستاهاي استان  در راستاي تحقق عدالت اجتماعي و رفع محروميت كه نقش قابل توجهي در افزايش ضريب نفوذ گاز در بخش روستايي دارد را در دستور كار خود قرار داده است.

در ادامه جلسه حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان بيان داشت : خوشبختانه وضعيت شبكه هاي گازرساني در استان بسيار مطلوب بوده و موجب شده مردم شريف استان كردستان براي تامين انرژي دغدغه اي حس نكند.

وي تصريح كرد: در زمينه صنايع نيز اقدامات اصولي و مناسبي صورت گرفته و صنعت هاي فعال استان با بكارگيري گازطبيعي و استمرار خدمات در بخش انرژي با خيالي آسوده در حال توليد كالا و خدمات بوده و براي صنايع بالقوه نيز شرايط فعاليت مهيا شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مورد صرفه جويي در منابع انرژي اضافه كرد: كشور عزيزمان ايران از منابع غني نفت و گاز برخوردارست اما اين دليلي براي مصرف بي رويه و به هدر دادن منابع محسوب نمي شود ، در دين مبين اسلام اسراف حرام بوده و مصرف بايستي بر حسب نياز باشد.

وي به جنبه هاي عملي صرفه جويي در مصرف گاز طبيعي اشاره كرد و گفت : استفاده از پكيچ به جاي بخاري ، نصب پنچره هاي دو جداره، استفاده از پرده هاي ضخيم، رعايت دماي رفاه 18 تا 21 درجه سانتيگراد و بستن دريچه هاي كولر روش هايي است كه مي توان بطور قابل ملاحظه اي در مصرف گاز طبيعي صرفه جويي کرد.

حسینی شاهرودی در پايان سخنانش اظهارداشت : مقام معظم رهبري ( مدظله )سال 98 را سال رونق توليد نام گذاري فرمودند و يكي از راه هاي رونق توليد بهره برداري درست از انرژي و ايجاد ارزش افزوده است كه باعث مي شود سرمايه هاي سرگردان جذب بازار توليد شده و اشتغال زايي و رفاه اجتماعي را بدنبال داشته باشد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/01/27 - ١٥:٠٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 107