صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

برگزاری مانور بزرگ آتش سوزی در انبار مرکزی شرکت گاز استان اصفهان

برگزاری مانور بزرگ آتش‌سوزی در انبار شهید فلسفی شرکت گاز استان اصفهان، با حضور واحدهای آتش‎ نشانی، نیروی انتظامی، پلیس راهور و اورژانس برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمصطفی علوی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در این خصوص گفت: در این مانور که با همکاری واحدهای امور کالا، حراست، امور HSE و پدافند غیرعامل، روابط عمومی و پایگاه مقاومت بسیج و خدمات اجتماعی و رفاهی برگزار شد، 60 نفر از پرسنل شرکتی و 30 نفر از سازمان‎ های امدادرسان و خدمات رسان مشارکت داشتند.

علوی افزود: مانور در خصوص نزدیکی حریق انبار مرکاپتان و رصد لحظه‎ای دمای مرکاپتان برای واکنش سریع پرسنل امور کالا و واحدهای آتش‎نشانی بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در ادامه گفت: محورهای اجرای مانور اطفای حریق، انبار کالاهای اسقاطی در حجم زیاد، اطفای حریق پلی اتیلن، استفاده از ماسک‎های هوای فشرده به دلیل دود زیاد حریق، انجام کمک‎های اولیه و اورژانسی به افراد مسموم شده در اثر استنشاق بخارات مرکاپتان، و رصد بخش های مختلف انبار توسط دوربین های حفاظت الکترونیک حراست و خروج اضطراری پرسنل بود.

وی همچنین از آغاز مانور نحوه خارج کردن خودروهای سبک و سنگین از محل انبار به منظور آزادسازی مسیر برای خودروهای امدادی و نیز جابجایی پالت‎های بشکه‎های مرکاپتان در زمان حریق خبر داد و گفت: جابجایی باندل‏های لوله‏‎های پلی اتیلن به منظور جلوگیری از توسعه حریق و آزمایش سیستم های اعلام حریق اتوماتیک از دیگر بخش های مانور بود.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/06/20 - ١٢:٤٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 482