صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

برگزاري مانور آمادگي مقابله با حوادث طبيعي در تاسيسات گاز مريوان استان كردستان

همزمان با هفته پدافند غيرعامل، مانور مقابله با بلایای طبیعی در تاسیسات گاز رسانی شهرستان مريوان استان کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در مراسم گردهمايي عوامل اجرايي برگزاركننده این مانور اظهار کرد: شرکت گاز استان کردستان با در اختیار داشتن تجهیزات مناسب و پرسنل خدوم و با تجربه به لحاظ آمادگی در خصوص مقابله با بحران، در شرایط مطلوبی قرار دارد.

وی ادامه داد: در خصوص انجام چنین مانورهایی تمامی تدابیر لازم از سوی مسئولین و دست اندرکاران ذیربط مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و با اقدامات پیشگیرانه وکاهش دهنده و آماده سازی و واکنش به موقع و بازسازی، در صورت بروز بحران ها، این شرکت درصدد است درجهت ارائه خدمات در کوتاه ترین زمان، بهترین عملکرد را به مشترکین محترم ارایه کند.

فعله گری افزود: در حوزه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران اقدامات ارزنده‌ای در شرکت گاز استان کردستان انجام شده که از آن جمله می توان به اجرای مانورهای آمادگي، مانیتورینگ ایستگاه های تقلیل فشار، پیاده سازی سیستم امداد مکانیزه و .... اشاره کرد.

حسيني معاون فرماندار شهرستان مريوان نیز در ادامه با اشاره به حضور همه دستگاه ها در اين عمليات عنوان كرد: همه دستگاه هاي اجرايي اين شهرستان از جمله شركت هاي خدماتي با حضور در اين مانور نشان دادند كه بايستي همه ارگان ها در مواقع بروز بحران يار و ياور يكديگر بوده تا ضمن كاهش خسارت و جلوگيري از بحران هاي بيشتر به كمك آسيب ديدگان بشتابند.

وي بيان داشت: هدف از برگزاري اين مانورها، شناسايي نقاط ضعف است كه بعد از بررسي ها و ارزيابي هايي كه انجام مي شود، مرتفع خواهد شد تا آمادگي براي مقابله با بلاياي طبيعي بيشتر شود؛ زيرا وظيفه ما آمادگي در مقابله با اين بحران ها است.

معاون فرماندار مريوان، مدیریت کلیه فعالیت ها از قبیل پیش بینی، پیشگیری، کاهش خسارت و ایجاد آمادگی و مقابله با تهدیدات را از اهداف این مانور برشمرد و عنوان کرد: با توجه به بحث خطرپذیری و ريسك فراوان در تاسیسات گازرساني همه گروه هاي امدادي و دستگاه هاي اجرايي عضو ستاد بحران در مواقع بحرانی آمادگی لازم را برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی داشته باشند و در شرایط بحرانی است كه بايستي  با ایجاد وحدت و همدلی و ایجاد هماهنگی در بین ارگان های مختلف درخصوص کاهش صدمات و خطرات احتمالی در زمان حادثه كاهش داد.

در ادامه مراسم، وفايي از ستاد پدافند غيرعامل استانداري استان كردستان اظهار داشت: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می شود که مستلزم به کارگیری جنگ افزار نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس و تلفات انسانی جلوگیری کرده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/21 - ١٢:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 958