صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی:

ترویج فرهنگ استفاده بهینه و ایمن از گاز طبیعی در سطح مدارس خراسان شمالی

همزمان با فصل سرد و افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی، شرکت گاز استان خراسان شمالی اقدام به اعزام کارشناسان ایمنی در سطح مدارس استان به منظور فرهنگ سازی در زمینه ترویج فرهنگ استفاده بهینه و ایمن از گاز طبیعی می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن رضا میربلوکی مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به فصل سرد سال و احساس نیاز و لزوم اطلاع رسانی مسایل ایمنی و صرفه جویی گاز به مصرف کنندگان گاز طبیعی و فرهنگ سازی در این زمینه، روابط عمومی شرکت گاز استان با همکاری واحد "ایمنی، بهداشت و محیط زیست" این شرکت اقدام به برگزاری جلسات توجیهی برای دانش آموزان مدارس استان می کند.

وی افزود: در همین راستا دانش آموزان مدرسه ای در منطقه "ناظرآباد" بجنورد در روز چهارشنبه 15 آبان تحت آموزش ایمنی استفاده از وسایل و تجهیزات گازسوز و فرهنگ سازی مصرف بهینه گاز طبیعی قرار گرفتند.

میربلوکی ادامه داد: هدف از برگزاری این گونه نشست‌ها در سطح مدارس، ترویج و توسعه فرهنگ استفاده بهینه و ایمن از گاز طبیعی، همچنین ارائه راهکارهای مهم استفاده ایمن از گاز به دانش آموزان و انتقال این مسایل از طریق دانش آموزان به خانواده و نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح از گاز طبیعی است که هرساله در سطح مدارس با حضور کارشناسان ایمنی شرکت گاز استان خراسان شمالی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با فراگیری دانش آموزان در خصوص رعایت توصیه های ایمنی در استفاده از وسایل و تجهیزات گازسوز و فرهنگ سازی مصرف بهینه گاز طبیعی، آنان به عنوان سفیران فرهنگی شرکت گاز در خانواده های خود خواهند شد و با این برنامه فرهنگی گسترده، گام های اساسی در جهت کاهش مصرف و حوادث صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی اضافه کرد: از برنامه های مهمی که در مورد مدیریت بر مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی اجرا می شود، مقوله فرهنگ سازی است که نقش بسیار زیادی در کاهش حوادث دارد و این شرکت در سال های گذشته از طرق مختلف اقداماتی را انجام داده است.

میربلوکی اظهار کرد: از حداکثر قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در راستای فرهنگ سازی و جلوگیری از خطرات ناشی از گاز استفاده می کنیم و از مردم استان تقاضا داریم به نکات ایمنی به دقت توجه کنند تا خود و خانواده را از خطرات محفوظ دارند.

احمد مومنی رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان شمالی نیز در ادامه، آموزش همگانی شهروندان در مدارس و مساجد استان در راستای مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی و توجه جدی به این مسولیت اجتماعی را از مهم ترین اهداف عنوان کرد و گفت: ارائه آموزش های عمومی در جامعه و ایجاد فرهنگ مصرف بهینه گاز، باعث کاهش مصرف انرژی در کشور شده و این تفکر غلط را که «گاز ارزان نیاز به صرفه جویی ندارد» از بین خواهد برد.

وی با تاکید بر اینکه دانستن و رعایت نکات ایمنی مخصوص سن خاصی نبوده و همه افراد جامعه لازم است آموزش های ایمنی را فرا گیرند؛ افزود: به منظور عملی کردن شعار اصلاح الگوی مصرف، پیش گیری از خطر گازگرفتگی و ترویج فرهنگ استفاده صحیح از گاز طبیعی، شرکت گاز خراسان شمالی با همکاری آموزش و پرورش اقدام به آموزش دانش آموزان در سطح استان کرده است.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان شمالی تصریح کرد: همچنین با توجه به جایگاه ارزشمند آموزش و پرورش و تاثیر گذاری بسیارخوب در سنین پایین در زمینه یادگیری و آموزش و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان، برگزاری اینگونه جلسه ها می‌تواند نقش به سزایی در این امر داشته باشد.

وی اظهار داشت: با توزیع بسته ها و اقلام آموزشی به دانش آموزان، اهداف آموزشی شرکت گاز استان در زمینه رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه در سطح مدارس و در بین خانواده ها دنبال می شود.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/21 - ١٢:٤٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1006