صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مديرعامل شركت گاز استان كردستان؛

گازرساني به 300 واحد صنعتي در سال جاري در استان کردستان

امروزه بحث آلایندگی در صنايع برای جوامع بشری از اهميت ويژه‌اي برخوردار بوده و حتی می‌توان گفت که اهمیت اين موضوع كه به شدت، در رشد شاخص‌هاي سلامت تاثيرگذار است، ساير شاخص‌هاي زندگي را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، احمد فعله‌گری، مديرعامل شركت گاز استان كردستان که در سيزدهمين جلسه استاني كارگروه گازرساني به واحدهاي صنعتي و توليدي با حضور نمايندگان ادارات و ارگان هاي عضو كارگروه شامل استانداري، جهادكشاورزي، صنعت و معدن و تجارت، شركت شهرك هاي صنعتي، دانشگاه علوم پزشكي، شركت مخابرات، اداره كل آموزش و پرورش و شرکت پخش فرآورده هاي نفتي و جمعي از كارشناسان شركت گاز استان كردستان برگزار شد، سخن می‌گفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: بر همین اساس، ما می‌توانیم با تحقق گازرسانی به صنایع، شاخص زیست محیطی را به وضعیت مطلوب برسانیم.

وی با اشاره به اهمیت گازرسانی به صنایع، رونق صنعت را نشانه توسعه هر استان ذکر کرد و افزود: با نگاه مثبت شرکت ملی گاز ایران و برنامه‌ریزی های صورت گرفته، خوشبختانه در استان کردستان به 2 هزار و 281  صنعت جزء و عمده، نیروگاه سیکل ترکیبی تولید برق در سنندج و 52 جایگاه CNG  گازرساني صورت گرفته است .

فعله‌گری خاطرنشان كرد: سال گذشته، یک هزار و 113 واحد صنعتي براساس فهرست اعلام شده از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، شناسایی شده و چون شامل قانون مصوبه شورای اقتصاد می‌شدند و جزو واحدهایی بودند که از سوخت مایع استفاده می‌کردند، در لیست استفاده از نعمت گاز قرار گرفتند؛ چراکه مجموع این صنایع، سالانه مصرف كننده 48 ميليون ليتر فرآورده‌هاي نفتي بودند .

این مقام مسئول يادآور شد: جمع كل واحدهاي گازدار شده صنعتي براساس مصوبه شوراي اقتصاد تا پايان آبان ماه سال جاري، 482 واحد صنعتي است كه با اجراي 151 كيلومتر خط تغذيه صورت گرفته، سالانه به جاي 34 ميليون ليتر مصرف سوخت مايع، اکنون گاز طبيعي با آلایندگی بسیار کمتر، مصرف می‌شود.

مديرعامل شركت گاز استان كردستان در پايان سخنانش اظهار داشت: در سال جاري، براي گازرساني به 210 واحد صنعتي برنامه ريزي صورت گرفته بود كه با تلاش كاركنان شركت گاز استان كردستان اين تعداد به 300 مورد افزايش يافته است.

در ادامه اين جلسه، برهان فهري، رئيس گازرساني به صنايع شركت گاز استان كردستان، گزارشي از عملكرد اين شركت در زمينه مصوبه شوراي اقتصاد و برنامه هاي آتي ارائه داده و اعضاي حاضر در جلسه نيز نظرات خود را در جهت بهبود عملكرد و تعامل بيشتر سازمان هاي مرتبط با امر گازرساني به صنايع بيان داشتند.  

وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر، عمليات اجرايي گازرساني به 133 واحد صنعتي در حال اجراست و 62 واحد ديگر در مرحله انتخاب پيمانكار و تعداد 36 واحد ديگر نيز در مرحله مطالعاتي و اقدام براي برگزاري مناقصه قرار دارد.

فهری در پایان با تصریح مشارکت دولت، بخش خصوصی و جامعه مدنی در جهت توسعه پایدار، عنوان کرد: وظیفه ما به عنوان مستخدم دولت، خدمت‌رسانی به مردم است و برای موفقیت در بسیاری از حوزه‌ها نیازمند مشارکت مردم هستیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/13 - ١٠:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 368