صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

در چهل و یکمین فجر انقلاب

7 پروژه گازرسانی در استان خراسان شمالی به بهره برداری رسید

12 پروژه شامل 11 پروژه گازرسانی به روستاها و صنایع و یک پروژه ساختمانی در استان خراسان شمالی در دهه فجر به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن رضا میر بلوکی گفت: در چهل و يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران؛ بهره برداری از ساختمان اداری شهر اسفراین، گازرسانی به روستاهای شهرستان مرزی راز و جرگلان و گازرسانی به برخی صنایع در استان از پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر امسال بود، ضمن اینکه در حال حاضر 100 درصد خانوار شهري و 99 درصد خانوار روستايي استان از گاز طبيعي بهره مند هستند.

وی افزود: در این راستا پروژه های گازرسانی به روستاهای کلاته آبعلی و قره باطر در شهرستان مرزی راز و جرگلان و همچنين طرح گازرسانی به 10 واحد صنعتی و تولیدی با صرف اعتباري بيش از 10359 ميليون ریال در استان به بهره برداری رسید.

میربلوکی همچنین از گازرسانی به 10 مجموعه صنعتی استان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: مرغداری راستین و روشن ضمیر، گلخانه داودی و سایت پارک علم و فناوری در شهرستان بجنورد،مرغداری تقوی وکارخانه آسفالت تفتان در شهرستان شیروان، شهرک گلخانه و موسسه دامپروری در شهرستان اسفراین، پنبه پاک‌کنی در شهرستان مانه و سملقان و همچنین مرغداری غدیرنیا در شهرستان فاروج از پروژه های قابل افتتاح در این ایام بود.

این مقام مسئول درخصوص پروژه های گازرسانی روستایی استان افزود: با احتساب پروژه های روستایی افتتاح شده در دهه فجر، مجموع روستاهای بهره مند از گاز در سطح استان به 743 روستا و ضريب نفوذ گازرساني در بخش روستايي استان به 99 درصد رسید.

وي اعلام كرد: همچنين عمليات اجرايي یک طرح براي گازرساني به 195 خانوار روستايي خراسان شمالی در حال اجرا است که در مراحل پایانی قرار دارد.

میربلوکی با بيان اينكه یکی از مهمترين مطالبات مردم در تمامی استان های کشور استفاده از سوخت پاک و ارزان گاز است؛ افزود: در حال حاضر و در آستانه جشن 41 سالگي انقلاب اسلامي ايران؛ گاز خراسان شمالی مفتخر است با اجراي 7309 كيلومتر شبکه و نصب 173هزار و 225 انشعاب؛ به 319 هزار و 170 مشترك خانگي، و 33 جايگاه "سی ان جی" در استان خدمات ارائه مي دهد.

وی اظهار داشت: به لطف خداوند متعال و تلاش کارکنان این شرکت، بار دیگر شاهد دستاوردهای جدید و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی ایران و تحول در شهرها و روستاهای محروم خواهیم بود.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/23 - ١٣:٣٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 922