صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

در دهه مبارك فجر؛

شهرستان قروه نخستین شهرستان سبز استان كردستان لقب گرفت

به مناسبت گراميداشت چهل ويكمين سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام الله مبارک دهه فجر، گازرساني به 7 روستا و 6 واحد صنعتي شهرستان قروه به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، احمد فعله گري مدير عامل شرکت گاز استان کردستان در آيين بهره برداري از 13 پروژه صنعتي و روستايي شهرستان قروه که با حضور معاون امور عمراني استانداري كردستان، فرماندار شهرستان قروه، مدیران ادارات، فرماندهان نظامي و انتظامي و اهالي منطقه برگزار شد، ضمن گراميداشت چهل و يكمين سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام الله مبارک دهه فجر گفت: گازرساني به روستاهاي استان ضمن تامين انرژي براي ساكنان و كمك به صنايع در مهار آلاينده هاي زيست محيطي باعث كاهش مهاجرت و حاشيه نشيني در شهرها مي شود.

وي افزود: با ورود گاز به مناطق روستايي، ضمن آرامش خاطر و رضايت مندي براي ساكنان، این انرژی پاک به حفظ محيط زيست و منابع طبيعي كمك شاياني کرده و باعث رونق توليد محصولات كشاورزي و دامي مي شود.

مديرعامل شركت گاز استان كردستان در مورد پروژه گازرساني به 7 روستا و 6 واحد شهرستان قروه اظهار داشت: براي گازرساني به اين پروژه ها بيش از 60 كيلومتر لوله گذاري پلي اتلين در سايزهاي مختلف انجام و تعداد 234 انشعاب براي نصب پيش بيني شده كه طی آن 252 خانوار تحت پوشش گاز طبيعي قرار مي گيرند.

وي يادآورشد: اجراي اين پروژه در بخش اجراء و تامين كالا و تحصيل اراضي 40 ميليارد ريال هزينه در بر داشته است.

فعله گري تصريح كرد: 7 روستايي كه از نعمت گاز طبيعي بهره مند شدند شامل روستاهاي؛ داشبلاغ، احمد آباد باش، فيروزآباد شوراب هزاره، چراغ آباد شكرآباد، نيازبلاغ و گزل قايه است.

مدير عامل شركت گاز استان كردستان در پايان سخنانش اضافه كرد: با گازرساني به روستاي داشبلاغ كه در شرقي ترين نقطه استان قرار دارد گازرساني روستايي شهرستان قروه به خط پايان و ايستگاه آخر رسيد و اين شهرستان بعنوان نخستین شهرستان سبز استان كردستان  لقب گرفت.

در ادامه اين مراسم، ملكي معاون امور عمراني استانداري كردستان در مورد دشواري اجراي پروژه هاي گازرساني در استان بيان داشت: اجراي پروژه هاي گازرساني در نقاطي از كشور عزيزمان كه هموار است، ساده تر از استاني مثل استان كردستان بوده كه داري كوه هاي سر به فلك كشيده مسير ناهموار و سنگي، دره ها و رودخانه هاي خروشان است و اين موانع طبيعي باعث مي شود اجراي پروژه هاي گازرساني كه از استانداردهاي خاص و ويژه پيروي مي کند هم هزينه بر باشد و هم زمان بر.

اين مقام مسئول افزود: ورود گاز طبيعي به اين 7 روستا كه در نتيجه تلاش كاركنان تلاشگر شركت گاز استان كردستان به بارنشسته و رسيدن گازطبيعي به اين مناطق، نقطه عطفي در تاريخ دولت تدبير و اميد محسوب مي شود و همین جا، جا دارد از زحمات مجموعه مديريت، كاركنان و عوامل اجرايي شركت گاز استان كردستان تقدير و تشكر شود.     

ملكي، انرژی گاز را یکی از بسترهای توسعه در منطقه عنوان کرد و یادآور شد: امید است مردم به عنوان حافظان ثروت ملی و منطقه‌ای در کنار توجه خاص مسئولین، باید نیازهاي توسعه‌ای منطقه و استان را تسريع و جهش مطلوبي در جهت رشد و توسعه استان فراهم آورند.

معاون امور عمراني استانداري استان كردستان در پايان ضمن تبريك لقب گرفتن شهرستان قروه بعنوان اولين شهرستان سبز استان كردستان گفت: با ورود گاز به هر نقطه از استان علاوه بر تامين پايدار انرژي موجب كاهش مهاجرت روستائيان به حاشيه شهرها شده و حتي مهاجرت معكوس را بدنبال خواهد داشت واين عوامل تسريع بخش رونق توليد و افزايش محصولات كشاورزي و دامي خواهد بود.  

درپايان اين مراسم، رئيس شوراي اسلامي روستاي داشبلاغ با ايراد سخنراني مراتب تقدير و تشكر خود را از زحمات مديرعامل و كاركنان شركت گاز استان كردستان در گازرساني به اين منطقه كوهستاني ابراز داشت.

لازم به ذكر است، هم اكنون 120 روستاي شهرستان قروه از گاز طبيعي برخوردار بوده و تعداد مشتركين شهر و روستايي 50 هزار مورد و ضريب نفوذ گاز در جمعيت شهري 100 درصد و در بخش خانوارهاي روستايي  بيش از 99.9 درصد است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/23 - ١٣:٣٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 980