صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

همزمان با ایام ا... دهه فجر

مشعل گاز در 14 روستای شهرستان مهریز در استان یزد روشن شد

همزمان با ایام ا... دهه فجر و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مشعل گاز در 14 روستای شهرستان مهریز در استان یزد روشن شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در مراسمی که به همین منظور با حضور استاندار یزد برگزار شد، گفت: پروژه گازرسانی به 4 روستای میانکوه با اجرای 28 کیلومتر خط فلزی، 39 کیلومتر شبکه پلی اتیلن، نصب 2 ایستگاه تقلیل فشار به ظرفیت 5 و 10 هزار متر مکعب بر ساعت با قابلیت نصب 1500 عدد انشعاب و صرف اعتباری معادل 230 میلیارد ریال صورت پذیرفته که بهره مندی روستاهای طزنج، ابراهیم آباد، ثانی آباد و فخرآباد را از این نعمت خدادادی به همراه داشته است.

علی اکبر میدانشاهی در ادامه افزود: همزمان با پروژه مذکور، بهره برداری از پروژه گازرسانی به 10 روستای کنجکوه نیز با صرف اعتباری معادل 22 میلیارد ریال و اجرای 22 کیلومتر شبکه پلی اتیلن و قابلیت نصب 250 عدد انشعاب به انجام رسید که بر این اساس روستاهای بیدسوخته، رضا آباد، اردشکن، حسین آباد، ملک آباد، سید آقایی، سید محمدنور،  عباس آباد، بوجرو و همت آباد به شبکه گاز طبیعی متصل شدند.

در بخش دیگری از این مراسم، محمد علی طالبی، استاندار یزد، عملکرد شرکت گاز استان را شایسته تقدیر دانست و تصریح کرد: ایجاد شبکه های گازرسانی به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت ها در ایجاد صنایع بزرگ و کوچک و کشت گلخانه ای مطرح است که علاوه بر ایجاد رفاه اجتماعی، موجب بیداری ظرفیت های نهفته در مناطق کمتر توسعه یافته شده و با ایجاد زمینه اشتغال، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت جمعیت روستایی به مناطق شهری، توسعه و آبادانی مناطق روستایی را به همراه خواهد داشت.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/23 - ١٣:٤٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1049