صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

در راستاي مديريت متمركز منابع؛ همزمان با دهه فجر صورت گرفت؛

افتتاح و راه اندازي مركز داده( Data center)با اعتبار بیش از 4 ميليارد تومان در گاز زنجان

شركت گاز استان زنجان همزمان با دهه مبارك فجر؛ پروژه 4 ميليارد و 31 ميليون توماني Data centerرا افتتاح كرد تا اطمينان خاطري براي مديريت متمركزتر منابع اين شركت و مشتريان باشد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، آذر ملك محمدي رئيس هيات مديره گاز زنجان، در این مراسم که با حضور مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان، مدير فناوري اطلاعات و شبكه دولت استانداري زنجان، مديرعامل، اعضاي هيات مديره و برخي مسئولين گاز زنجان برگزار شد، اظهار کرد: با وجود محدوديت هاي مالي؛ به ثمر رسيدن اين طرح ارزشمند نشانگر همدلي، همفكري و تلاش وافر كاركنان خدوم،گاز زنجان است.

این مقام مسئول با گراميداشت دهه مبارك فجر و ياد و خاطره امام راحل(ره) و شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي، با بيان اينكه؛ به لحاظ مساعدت و همكاري ها، تامل و تعاملي كه داريد جزو برترين هاي شركت ملي گاز هستيد، ابراز داشت: با افتتاح و راه اندازي مركز داده  Data center؛ در بين شركت هاي گاز استاني از اولين ها محسوب مي شويد.

ملك محمدي تصریح کرد: مجهز بودن گاز زنجان به سيستم مانيتورينگ گازرساني كه به صورت کاملا آنلاین و در تمام 24 ساعت شبانه روز بدون نیاز به هرگونه عملیات اضافی، عملکرد ایستگاه ها را لحظه به لحظه نمایش می دهد؛ موجب مباهات و افتخار است كه از زحمات خالصانه همه دست اندرکاران سپاسگزارم.

وي اظهار امیدواری کرد که با تمام تلاش و همكاري همديگر در مسير ارائه هر چه بهتر خدمات به مشتركين محترم و تحقق بخشيدن به اهداف عاليه سازمان گام برداريم.

مدير عامل شركت گاز استان زنجان نيز با بيان اينكه این شرکت بعنوان تامین کننده گاز طبيعي شهروندان استان، نقش مهمي در ساختار زیربنایی اقتصاد استان و کشور ايفا مي كند، ابراز داشت: در راستاي مديريت متمركز منابع و همزمان با دهه مبارك فجر؛ شاهد افتتاح و راه اندازي مركز داده Data center در گاز زنجان هستيم.

احمدلو گفت: به لطف خداوند متعال و همت كاركنان تلاشگرمان؛ با هزينه اي بالغ بر 4 ميليارد و 31 ميليون تومان اعتبار موفق به مديريت متمركز منابع، كاهش هزينه هاي نگهداري، مقابله موثر با تهدايدات امنيتي و حصول اطمينان از عملكرد صحيح و بدون درنگ تجهيزات و نگهداري از اطلاعات شركت و مشتركين و سرويس هاي خدماتي در گاز استان شده ايم.

در ادامه، رییس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت گاز استان زنجان نيز در تشريح عملكرد اين مركز داده با بيان اينكه اتاق سرور یا مرکز داده؛ اصلی ترین بخش یک شبکه ساخت یافته کامپیوتری در مراکز امروزی به شمار مي رود، گفت: با بررسی های بعمل آمده در خصوص فعالیت های این شرکت و ساختار فیزیکی و منطقی مورد نیاز مرکز داده، موضوع طراحی، اجرا و راه اندازی این مرکز با استاندارهای مورد نظر در دستور کار قرار گرفت تا به صورت مطمئن تري حافظ اطلاعات ارزشمند شرکت و مشتریان و سرویس های خدماتی باشيم.

عیسی مرادی با اشاره به اينكه یکی از چالش های طراحی امنیت اتاق سرور؛ طراحی صحیح لایه فیزیکی امنیت و سیستم پالایش اِلِمان های محیطی اتاق سرور می باشد؛ افزود: طراحی منطقی، باعث کاهش هزینه های نگهداری و کاهش زمان از کار افتادن تجهیزات و سرورها به واسطه آسیب های عوامل محیطی و دسترسی های ناخواسته و غیرمجاز می شود.

وي اظهار داشت: در این خصوص ابتدا موقعیت مکانی ایجاد مرکز داده و سپس برآورد هزینه های طراحی و اجرایی آن در بخش فیزیکی و منطقی ارزیابی شد و پس از بررسی های متعدد؛ مورد تایید قرار گرفت.

مرادي در ادامه گفت: در اين مرحله با توجه به همزمانی اجرای مراحل پروژه با شرایط ناپایدار اقتصادی؛ اجرای اين پروژه با چالش های اجرايی و مالی فراوان مواجه شد که با حمایت مدیرعامل، همکاری تمام واحدهای مرتبط و همچنین همکاری پیمانکاران، در انجام اين پروژه توقفی ایجاد نشد و فاز نخست این طرح با موفقیت به اتمام رسید.

رییس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت گاز استان زنجان با ابراز اينكه این اقدامات بصورت کامل توسط همکاران واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام و اجرایی شده است؛ تصريح داشت: این مرکز داده در حال حاضر در سه بخش براي ارائه سرویس های مختلف به كاركنان و با هدف ارائه خدمات مناسب به مشترکین محترم فعال است.   

گفتني است؛ وحيد فرخي مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان زنجان و پريسا فتحعلي بيگلو؛ مدير فناوري اطلاعات و شبكه دولت استانداري زنجان نيز با مطرح كردن سئوالاتي؛ درجريان هر چه دقيق تر مركز دادهData center قرار گرفته و از تلاش گاز زنجان و مجموعه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات در راه اندازي اين طرح ارزشمند قدرداني كردند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/23 - ١٣:٤١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 983