صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

صرفه جویی 35 درصدی انرژی الكتریكی در شرکت پالایش گاز ایلام

رئیس واحد مستغلات شرکت پالایش گاز ایلام گفت: با اصلاح سیستم روشنایی سالن کالیبراسیون کارگاه ابزار دقیق این شرکت بیش از 35 درصد در مصرف انرژی الکتریکی در محل مذکور از بابت تامین روشنایی صرفه جویی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، جلیل کمری افزود: واحد مستغلات ضمن ارتقای سقف کاذب، اقدام به نصب پنل های LED در کارگاه ابزار دقیق شرکت با راندمان بالاتر نسبت به چراغ های فلورسنتی سابق کرده که مطابق با استاندارد شرکت ملی گاز ایران است.

رئیس واحد مستغلات شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: این واحد در راستای صرفه جویی انرژی الکتریکی در سال های گذشته نیز اقدام به تعویض لامپ های کم مصرف به نوع LED در اماکن عمومی و ساختمان های این شرکت کرده است.

رئیس واحد مستغلات شرکت پالایش گاز ایلام گفت: در راستای پشتیبانی و پایداری تولید، این واحد سرویس نگهداری سیستم های تهویه مطبوع شامل پکیج ها و چیلرها را مدیریت می کند که برخی از این سیستم ها به خنک کاری  کابینت های کنترلی تجهیزات همچون توربین های گازی، کمپرسورهای گاز خروجی، تجهیزات برقی کمک شایانی می کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این واحد بیش از 800 چراغ خیابانی، پروژکتوری و پارکی نصب شده در محوطه های این شرکت را مدیریت و تعمیر می کند، افزود: برای افزایش ایمنی جاده دسترسی این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی، طبق پیشنهاد واحدHSE ، چراغ های چشمک زن خورشیدی در دو تقاطع نصب و راه اندازی شده است.

وی اظهار داشت: در راستای صرفه جویی در مصرف آب بهداشتی ساختمان‌های شرکت در سنوات گذشته، شیر چشمی نصب شده که هر ساله ضمن پایش وضعیت موجود بر تعداد آنها افزوده می شود.

وی با اشاره به اینکه در راستای الزامات زیست محیطی، دستگاه امحا کننده ایمن انواع لامپ های فلورسنتی تهیه شده، تصریح کرد: تاکنون بیش از یکهزار لامپ فلورسنتی خرد و بخارات جیوه توسط فیلتر کربن اکتیو موجود در دستگاه جمع آوری شده است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/10/19 - ١٢:١٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 582