صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

همزمان با دهه مبارک فجر،

تولید برق پالایشگاه گاز بید بلند از مرز 20 مگاوات ساعت گذشت

تولید توان الکتریکی از محل انرژی های تجدیدپذیر با استفاده از نیروگاه خورشیدی 30 کیلوواتی از مرز 20 مگاوات ساعت عبور کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، نیک آیین، مدیر انرژی پالایشگاه بیدبلند در این خصوص اظهار کرد: در راستاي سياست هاي كلي ابلاغي مقام معظم رهبري در خصوص بهينه سازي مصرف و كاهش شدت مصرف انرژي و نيز در اجراي ابلاغيه هيات محترم وزيران در تأمين 20 درصد از انرژي مورد نياز ساختمان هاي اداري از محل انرژي هاي تجديد پذير و نو، شركت پالايش گاز بيدبلند، در مردادماه سال جاری اقدام به بهره برداري از نيروگاه خورشيدي30 کیلوواتی جهت تامين بخشي از بار الكتريكي مورد نياز ساختمان حمل و نقل اين شركت بصورت پايلوت کرد.

وی تصریح کرد: سامانه مد نظر از نوع متصل به شبكه بوده و با رعايت استانداردهاي ملي و بين المللي و با تأمين اعتبار از محل بند «ث» ماده 48 قانون برنامه ششم توسعه اجرا شده است.

نیک آیین افزود: این شرکت، در راستای تعهد به خط مشی سازمان مبنی بر استفاده از انرژیهای تجدید پذیر، احداث و بهره برداری از فاز دوم نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 60 کیلووات را در دستور کار دارد که با توجه به برنامه ریزی های صورت پذیرفته، انشاالله تا پایان سال جاری پیمان سپاری خواهد شد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/11/23 - ١٣:٤٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 259