صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

بهره برداری از پروژه های شرکت پالایش گاز بیدبلند در دهه فجر

همزمان با فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از سه پروژه پالایشگاهی با حضور رفیعی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان امیدیه، علی‌محمد پوررضا مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند، معاونین و روسای ادارات، بهره‌برداری به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، در پنجمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، پروژه احداث تصفیه‌خانه آب به روش معکوس، پروژه آبیاری قطره ای فضای سبز پالایشگاه و محل نگهداری پسماندهای خطرناک افتتاح و بهره برداری رسید.

بنا بر این گزارش، در ابتدای این مراسم، علی محمد پوررضا مدیر عامل شرکت پالایش گاز بیدبلند ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین و تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه، به تشریح عملکرد پالایشگاه و پیشرفت‌های حاصله طی چهار  دهه انقلاب پرداخت و بیان داشت: پالایشگاه گاز بید بلند یکی از پالایشگاه هایی است که دوستدار محیط زیست بوده و اولویت کاری آن حفظ و صیانت از محیط زیست است.

وی در ادامه افزود: پروژه هایی که  طی چند سال اخیر تعریف و اجرا کرده، از جمله می‌توان به پروژه تفکیک‌گر سه فازی و بهینه سازی سیستم های کنترلی، پسماند و..... اشاره کرد که همه آنها در جهت کاهش مخاطرات زیست محیطی است.

 مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: پروژه ای که در دهه مبارک فجر امسال قابل بهره برداری است پروژه تصفیه خانه آب به روش معکوس، که به منظور جلوگیری از هدررفت آب، مواد شیمیایی و همچنین جلوگیری از تخریب محیط زیست و اصلاح آب ورودی به برج خنک کننده است که روزانه بیش از 400 متر مکعب صرفه جویی در مصرف آب  به همراه خود خواهد داشت، به بهره برداری خواهد رسید .

پوررضا در ادامه تصریح کرد: از دیگر پروژه های قابل بهره برداری، پروژه آبیاری قطره ای فضای سبز پالایشگاه است که به منظور اصلاح الگوی مصرف و مدیریت بهینه انرژی و صرفه‌جویی در مصرف آب که یکی از مشکلات اساسی کشور است و نیز پروژه محل مناسب برای تخلیه، نگهداری و بارگیری پسماند خطرناک که هر سه پروژه هم راستا با حفظ و صیانت محیط زیست است، افتتاح خواهد شد.

شایان ذکر است، رفیعی فرماندار شهرستان امیدیه در افتتاح این پروژه ها ضمن تقدیر از تلاش های مدیر عامل وکارکنان در جهت تامین گاز مورد نیاز مردم کشور این فعالیت‌ها را ستودنی توصیف کرد.  

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/11/23 - ١٣:٤٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 283