صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مديرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خبر داد:

صرفه جویي 200ميليارد ريالی شرکت پالایش گاز بیدبلند در سال گذشته

مديرعامل شركت پالايش گازبيدبلند گفت: اين شركت تمام توان خود را بر روي بحث خودكفايي و ساخت تجهيزات داخل قرارداده و به همين دليل جهت رفع نيازهاي پالايشگاهي با سازندگان و توليدكنندگان داخلي در ارتباط هستيم.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، علی‌محمد پوررضا اظهار کرد: ما در ساخت قطعات يدكي بدنبال سازندگان كارآمد داخلي بوده و بر توان داخلي تكيه كرده‌ايم که در اين راستا کمیته خودکفایی متشکل از كارگروه‌هاي مختلفي ازجمله كارگروه برق، ابزاردقيق، مكانيك، ماشينري و موادشيمايي و غيره تشكيل شده که اين كارگروه ها با رويكرد بومي كردن قطعات و تجهيزات، جلسات متعددي را براي دستيابي به اين هدف بزرگ برگزار مي کند.

وی تصریح کرد: اين ساختار به نحوي نظام‌مند شده كه ابتدا نيازسنجي و كمبودها مشخص مي‌شود و سپس هر مورد در كارگروه اختصاصي خود بررسي و پس از تائيد، امكان ساخت داخل به شركت هاي تعيين صلاحيت شده جهت ساخت ارجاع مي شود.

پوررضا با اشاره به اينكه اين پالايشگاه با فعال‌تر کردن كميته خودكفایي كالا و ساخت قطعات يدكي و حساس و زيرگروه تخصصي، گام هاي مهمي را در زمينه خودكفایي كالا برداشته، بیان کرد: در حال حاضر جهت 600 قلم از قطعات حياتي و خاص، شناسنامه فني تهيه شده است.

مديرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند يادآور شد: 75 درصد از خریدهای این شرکت در سال 97 از کالای ساخت داخل انجام شده که صرفه جویي حدود 200 ميليارد ريالی را به همراه داشته است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/25 - ١٠:٠٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 613