صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام عنوان کرد:

فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام در آینده نزدیك احداث می‌شود

طرح احداث فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام از سوی شرکت ملی گاز ایران به شرکت مهندسی و توسعه گاز ابلاغ شده و قرار است در آینده نزدیک احداث شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، شهریار داری‌پور، مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام که در مراسم بازدید معاون هماهنگي امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت كشور و جمعی از مسئولان استانی از پالایشگاه گاز ایلام، سخن می‌گفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: با احداث و راه‌اندازی این فاز، خوراک دریافتی پالایشگاه از 6.8 به 10.2 میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد و تولید محصولات پنجگانه به میزان ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در این شرکت، پنج محصول گاز شهری، اتان، گاز مایع خام، میعانات گازی و گوگرد تولید می‌شود، اظهار داشت:: از این تعداد محصول تولیدی، سه محصول اتان، گاز مایع خام و میعانات گازی خوراک پتروشیمی ایلام است که تا راه‌اندازی کامل این شرکت به سایر مبادی ارسال می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 1.5 میلیارد مترمکعب گاز تصفیه شده به خط سراسری تزریق شده، تصریح کرد: این مقدار گاز تصفیه شده مورد مصرف خانگی و صنعتی استان و دیگر استان‌های همجوار قرار گرفته است.

داری‌پور خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از 1.5 میلیون بشکه میعانات گازی در این شرکت تصفیه و 40 هزار تن  LPG  به پارس جنوبی ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه از محل صادرات گوگرد بیش از سه میلیون دلار درآمد ارزی این شرکت برای کشور بوده است، افزود: در سال گذشته 60 هزار تن گوگرد توسط این پالایشگاه تولید شده که 30 هزار تن از آن مورد مصرف داخلی و مابقی صادر شده است.

وی به اثر گذاری این شرکت در توسعه  و رونق اقتصادی منطقه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر برای قریب به یکهزار نفر در این واحد صنعتی به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/25 - ١٠:١٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 653