صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

برگزاری مانور مدیریت بحران در شرکت پالایش گاز ایلام

رئیس HSE شرکت پالایش گاز ایلام از برگزاری مانور دور میزی سطح 2 مدیرت بحران در این پالایشگاه خبر داد و گفت: مانور دور میزی با سناریوی نشت گاز سمی در شرکت، با حضور اعضای کمیته مدیریت بحران و با ممیزی شرکت مشاور پروژه استقرار مدیریت شرایط اضطراری در این پالایشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سید روح ا... شریفی افزود: در این مانور اعضای کمیته مدیرت بحران با استفاده از تکنیک های حل مسئله و طوفان ذهنی، نحوه اولویت بندی واقع بینانه سناریوهای بحرانی و تهدیدات احتمالی و نیز با استفاده از تجربه و تحلیل گزارشات و تجارب اعضای از حوادث گذشته، نحوه مقابله با حوادث تمرین شد.

وی اظهار داشت: طرح تبادل نظر فرضیه ها و نظرات اعضا و عوامل شرکت کننده در مانور جهت بررسی تعیین راهکارهای برون رفت از بحران، تعامل و هماهنگی با سایر سازمان ها و ... از دیگر برنامه های این مانور بود.

وی با اشاره به اینکه گاز، پس از صنایع هسته ای پرریسک ترین صنعت است تصریح کرد: نقش ایمنی و پیشگیری از حوادث از اهمیت بسیار زیادی در این صنعت برخوردار است.

رئیسHSE  شرکت پالایش گاز ایلام خاطرنشان کرد: در همین راستا این شرکت مطابق استانداردها و مقررات ملی و بین‌المللی اقدام به تشکیل کمیته مدیرت بحران و پدافند غیر عامل کرده است.

 شریفی با اشاره به اینکه این پالایشگاه مانورهای مدیرت بحران را در سه سطح یک، دو و سه برگزار می کند، افزود: مانور سطح یک تحت تأثیر قرارگرفتن یک واحد فرآیندی از حادثه، سطح دو تحت تاثیر قرار گرفتن کلیه واحدهای پالایشگاه بدون کمک از خارج از پالایشگاه و سطح سه، تحت تأثیر قرار گرفتن کلیه واحدهای فرآیندی حادثه و استفاده از کمک‌های استانی و ملی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر موارد ذکر شده، به منظور حفظ آمادگی مدیریتی اعضای کمیته مدیریت بحران، به صورت دوره‌ای مانورهای مخصوص برای کمیته مذکور برگزار می شود که اصطلاحاً مانورهای دور میزی نامیده می شود.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/03/22 - ١١:٤٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 704