صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

با تكيه بر توان داخلي و دانش بومي انجام شد؛

ساخت موفقيت آمیز كمپرسورهاي پرسرعت هواي ابزار دقيق در مجتمع گاز پارس جنوبي

با تكيه بر توان داخلي، فناوری، طراحی و ساخت کمپرسور‌های پرسرعت هوای ابزار دقیق در پالایشگاه‌ دوم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقيت انجام شد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، حسين باغبان؛ سرپرست مديريت پالايشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبي در ابتدا ضمن تبريك به مناسبت ايام خجسته دهه فجر گفت: متخصصان و كاركنان پرتلاش پالايشگاه دوم با تكيه بر توان و دانش بومي ساخت کمپرسور‌های پرسرعت هوای ابزار دقیق را با موفقيت راه اندازي کردند.

وي در ادامه عنوان داشت: تامین هوای پایدار مورد نیاز جهت فعالیت ادوات ابزار دقیق و هوادهی به سایر بخش ها، امری بسیار حیاتی در راستای فعالیت پالایشگاه های مجتمع پارس جنوبی است.

به گفته باغبان، برای این منظور از کمپرسورهای سانتریفیوژ چندمرحله­ای سرعت بالا با تکنولوژی ساخت بسیار بالا استفاده می شود.

اين مقام مسئول با بیان اینکه وابستگی به بیگانه و تجربه چندین ساله تحریم‌های آزاردهنده از ناحیه سازنده خارجی، بومی سازی این فناوری را به امری ضروری تبدیل کرده است، افزود: بر همين اساس، بومی سازی دانش فنی طراحی و ساخت این تجهیزات طی قراردادی پژوهشی از سوی مجتمع گاز پارس جنوبی به شرکت دانش بنیان سپرده شد.

وي گفت: خوشبختانه در سایه سوابق و تجربیات اجرایی و علمی شرکت هاي دانش بنیان و همکاری و پشتیبانی همه جانبه متخصصین و مدیران مجتمع و پالایشگاه دوم پارس جنوبی در طی مدت اجرای پروژه، این مهم اکنون به ثمر نشسته و تجهیز مورد اشاره پس از نصب و راه‌اندازی به صورت موفق در سرویس قرار گرفته است.

سرپرست مديريت پالايشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبي افزود: با توجه به اهمیت و دامنه وسیع کاربرد این کمپرسورها در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و سایر حوزه‌های صنعتی کشور، به ثمر نشستن این پروژه موفقیت قابل توجهی برای فعالان این حوزه محسوب شده و نمادی بارز از خودکفایی صنعتی کشور با تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان و نگاه به داخل است که همواره مورد تاکید رهبری معظم انقلاب و دولت محترم جمهوری اسلامی ایران بوده است.

باغبان در پايان گفت: امید است نتایج این تجربه موفق که برای نخستین مرتبه و در سطح بالایی از دانش تجهیزات دوار در کشور انجام شده است، الگویی برای تعمیق تکیه بر توانمندی‌های داخلی در رفع نیازمندی‌های فناورانه صنعتی کشور به کمک شرکت‌های دانش بنیان باشد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/16 - ١٣:٢٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1062