صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

در راستای کاهش هزینه ها؛

پياده سازي مديريت يكپارچه خوردگي؛ گامی مهم در جهت تحقق اهداف عاليه سازمان

منطقه 8 عمليات به عنوان نماينده شركت انتقال گاز ایران، جهت پياده سازي سيستم بومي مديريت يكپارچه خوردگي معرفي شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران،  مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ، ضمن ابراز خرسندي، در دومين جلسه طرح تدوين نظام بومي مديريت خوردگي كه با حضور اعضاي شوراي راهبري طرح، مدير و روساي واحدهاي منطقه 8 در تبريز برگزار شد، صيانت از سرمايه هاي ملي و دارايي هاي فيزيكي را امري مهم و حياتي عنوان کردو گفت: با پياده سازي سيستم بومي مديريت يكپارچه خوردگي در خطوط لوله و تاسيسات مي توان زمينه را براي تداوم انتقال پاك، ايمن، پايدار و بهره ور گاز هموار کرد و در جهت تحقق اهداف عاليه سازمان به نحو احسن گام برداشت.

يداله بايبوردي افزود: با پياده سازي و اجراي اين نظام بومي شده، مي توان خوردگي را به صورت نظام مند مديريت كرد تا شاهد كاهش آسيب ها، خسارات غير قابل جبران، تخريب هاي پيش بيني نشده و كاهش هزينه ها باشيم.

در اين جلسه علي مسائلي، مدير طرح استقرار سيستم مديريت يكپارچه خوردگي، گفت: شركت انتقال گاز ايران به ویژه منطقه 8 عمليات، از پتانسيل بسيار خوبي برخورداربوده و بايد با برنامه ريزي كلان و استراتژيك، آگاهانه براي پيشرفت اهداف و توسعه اين صنعت عظيم تلاش كنيم.

وی افزود: پديده خوردگي يكي از عوامل مخرب در صنعت است كه هر ساله هزينه هاي هنگفتي به واحدهاي عملياتي تحميل می کند و بر همين اساس با مديريت بهتر خوردگي، مي توان تا حدودي خسارات ناشي از خوردگي را كاهش داد.

مسائلي تدوين شاخص هاي كليدي عملكرد براي ارتقاي سطح كيفي حفاظت از تاسيسات، بهينه كردن فعاليت هاي مربوط به كنترل خوردگي و رسيدن به اهداف ايمني و زيست محيطي را از مهم ترين اهداف اين طرح برشمرد.

مدير طرح استقرار سيستم مديريت يكپارچه خوردگي مراحل انجام اين طرح را در سه فاز بيان كرد و افزود: تدوين نظام بومي مديريت خوردگي، پياده سازي بومي آن، و پايش و مميزي نظام مديريت خوردگي و آموزش به ترتيب فازهاي اين طرح است.

مسائلي با بيان اينكه طرح پژوهشي شركت ملي گاز ايران پس از طرح و بررسي در شوراي هماهنگي و برنامه ريزي پژوهشي و فناوري و همچنين شوراي مديران، سرانجام در شوراي سياست گذاري و نظارت راهبردي پژوهش و فن آوري وزارت نفت، بررسي و تصويب شده است، تصريح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت بعنوان مجري طرح انتخاب و پس از انجام اقدامات لازم، تصويب و فاز اجرايي آن از دي ماه سال گذشته شروع شده است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/10/19 - ١٤:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 312