صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

توسط کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز رخ داد:

تحقق صرفه جویی در منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران از تحقق صرفه جویی و خودکفایی در تعویض فیلترهای ایستگاه تقلیل فشار خط پتروشیمی شیراز توسط کارکنان توانمند منطقه پنج عملیات انتقال گاز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی الله فرخی با اعلام این خبر افزود: با توجه به عدم دریافت فیلترهای ایستگاه تقلیل فشار پتروشیمی از پیمانکار و تغییر شکل دادن فیلترهای موجود، استفاده از فیلترهای مشابه در ایستگاه مومن آباد از طرف واحد شیرهای خودکار پیشنهاد، بررسی و عملیاتی گردید.

وی اضافه کرد: با بررسی و تایید واحد مهندسی منطقه و تعویض آزمایشی فیلتر، ادامه کار در ایستگاه تقلیل فشار پتروشیمی انجام و فیلترهای ورودی هر سه خط ایستگاه نیز تعویض شد.

فرخی با اشاره به انجام اقدامات اولیه و بررسی از سوی واحد مهندسی، تصریح کرد: با اندازه گیری و ارزیابی ریسک و پس از جداسازی و تخلیه قفس المنت ها، شستشو و بارگیری جهت انتقال به کارگاه شیراز جهت بررسی و تجهیز کارگاه در ایستگاه تقلیل فشار انجام شد و اقدام به تخلیه المنت ها به وسیله پولیفت و هوابرش صورت گرفت .

وی ادامه داد: هم چنین ترمیم ترک های طولی ایجاد شده در قفس فیلترها، تعمیر و روان کاری چرخ های قفس، جای گذاری المنت ها و مونتاژ مجدد قفس، تعمیر و روان کاری گیربکس درب محفظه فیلتر از جمله فعالیت های صورت گرفته است.
فرخی ضمن تشکر از مجموعه معاونت عملیات خط لوله، از همکاری کارکنان مستقر در ایستگاه تقلیل فشار، ایمنی و مهندسی منطقه تقدیر به عمل آورد

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/11/10 - ١٢:٠٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 419