صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

در سال حمایت از کالای ایرانی انجام شد

افتتاح نخستین نمایشگاه خود کفایی و توانمندسازی شرکت انتقال گاز ایران در منطقه 2 عملیات

با حضور مدیرعامل و اعضای هیأت رییسه شرکت انتقال گاز ایران و مدیران صنعت نفت اصفهان و مسئولین شهرک علمی تحقیقاتی، در سال حمایت از کالای ایرانی نخستین نمایشگاه دایمی خودکفایی و توانمند سازی شرکت انتقال گاز ایران در منطقه 2 عملیات افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید توکلی، مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران، ضمن بازدید از نمایشگاه و اقلام خودکفایی در بخش های ابزار دقیق، مکانیک، برق، تعمیرات خطوط لوله و نرم افزارهای تولیدی، نمایشگاه مذکور را تبلور اندیشه های یک سیستم پویا و توانمند دانست.

وی ضمن تأکید به ادامه روند ارزشمند خودباوری و خوداتکایی، اتکا به پتانسیل موجود در صنعت گاز کشور، خودباوری، دانش جوانان مستعد، تعهد به ارزش ها و به کارگیری شرکت های دانش بنیان را تنها راه عبور از تنگناهای تحریم دانست.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، ضمن استقبال از رویکرد ساخت با هم فکری و استفاده از شرکت های دانش بنیان و جوانان مستعد، از همکاری مناطق عملیات انتقال گاز با این اصل مهم استقبال کرده و اظهار داشت: در شرایط کنونی، تأمین اقلام پر مصرف تجهیزات یکی از اولویت های صنعت انتقال گاز است که علاوه بر صرفه جویی ارزی، اشتغال زایی فراوانی نیز به همراه دارد . 

وی افزود: در ادامه این روند، قرار است در مناطق 3، 4، 5 و 8 در زمان بندی مشخص شده، اقلام ساخت داخل در قالب نمایشگاه دایمی خودکفایی گردآوری و ضمن تهیه شناسنامه فنی اقلام به منظور استفاده تمامی مناطق عملیاتی، در پورتال شرکت انتقال گاز ایران نیز قرار داده شود.

توکلی با بیان این که منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران، سرآمد ابتکارات و ابداعات است، در ادامه تصریح کرد: اقلام حساس ابزار دقیق، قطعات داغ توربین و تجهیزات دوار ساخته شده در منطقه بسیار مورد توجه قرار گرفت که این مهم حاصل استاندارد سازی و اشتراک دانش در این زمینه بود.

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران نیز ضمن تشکر از حضور مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران جهت افتتاح نمایشگاه مذکور گفت: تجمیع اقلام ساخت داخل، نمایشی از توانمندی و گنجینه ای با ارزش برای آیندگان است.

مجتبی گلستانه افزود: تجهیزات موجود در این نمایشگاه علاوه بر رقابت، ایده های جدیدی نیز در استان و هم چنین شرکت های دانش بنیان شکل خواهد داد و همواره صنعت عظیم گاز کشور پشتوانه فکری و سرمایه ای خوبی خواهد داشت.

گفتنی است، مدیران صنعت نفت اصفهان و رییس شهرک علمی تحقیقاتی نیز از نمایشگاه خودکفایی بازدید به عمل آوردند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/11/28 - ١٣:٢٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 613