صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران:

سرآمدی در تراز جهانی؛ چشم‌انداز شرکت انتقال گاز ایران در افق ۱۴۰۴

حضور در نمایشگاه‌ها که محلی برای عرضه نهایی محصولات شرکت‌ها و به عنوان ویترین نهایی محصول تولیدشده در یک صنعت یا شرکت به شمار می‌آید، یکی از روش‌های ایجاد ارتباط نزدیک، تعامل و همراهی با آخرین فناوری‌های روز این حوزه است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید توکلی، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این مطلب، اظهار داشت: این موضوع برای نمایشگاه‌های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که به صورت تخصصی و متمرکز برگزار می شود، دارای اهمیتی دوچندان است.

وی ادامه داد: نمایشگاه‌های تخصصی نفت و گاز، گستره قابل توجهی از فناوری‌ها و تجهیزات را در برمی‌گیرد و این رویداد به شما امکان مذاکره برای ارتقای محصول یا خدمات را به گروه وسیع‌تری از مشتریان داخلی و بیرونی خود می‌دهد.

به گفته توکلی، این در حالی است که می‌توانید در بازه زمانی محدود از نزدیک با مشتریان داخلی و بیرونی خود ارتباط برقرار کرده و از کم و کیف فعالیت‌ها و دستاوردهای ارائه شده بدون واسطه مطلع شوید، ضمن آن که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ارتباطی و تعاملی نمایشگاه‌ها می‌توان نسبت به رشد و برجسته‌سازی نام و فعالیت‌های شرکت (برندینگ) اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان این که رونق تولید به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تأمین انرژی اشاره کرد، گفت: در گام نخست، سرمایه‌گذاران، با حصول اطمینان از بهره‌مندی و دسترسی پایدار به انرژی در یک منطقه، با رغبت و انگیزه بیشتری نسبت به حضور و سرمایه‌گذاری در آن منطقه و پروژه اقدام می‌کنند، ضمن آن که جایگاه گاز به عنوان سوختی ارزان و پاک بر هیچکس پوشیده نیست و نسبت به دیگر سوخت های فسیلی مزیت های غیر قابل انکاری دارد.

این مقام مسئول در ادامه، توضیح داد: گاز با ورود به هر منطقه، زمینه‌ساز آبادانی، اشتغال‌زایی، ایجاد رفاه و در نهایت سبب رونق تولید می‌شود و می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین عوامل رونق تولید برشمرد؛ براین اساس، انتقال پایدار، ایمن و اقتصادی گاز به عنوان شعار و یک اصل در شرکت انتقال گاز ایران نهادینه شده که این موضوع به نوبه خود در رونق تولید واحدهای صنعتی و توسعه اقتصاد کشور تأثیرگذار است.

وی با اشاره به این که ماهیت فعالیت‌های شرکت انتقال گاز ایران در حوزه تعمیرات اساسی به خودی خود زمینه‌ساز رونق تولید می‌شود، اظهار داشت: براین اساس، هرساله، تأمین اقلام و تجهیزات مورد نیاز انجام برنامه تعمیرات اساسی با اولویت‌گذاری خرید از شرکت‌های داخلی انجام می‌شود که این موضوع نیز تأثیر قابل توجهی در رونق تولید دارد.

توکلی تصریح کرد: در هر صورت، تأمین اقلام پرمصرف تجهیزات یکی از اولویت‌های صنعت انتقال گاز است که افزون بر صرفه‌جویی ارزی، اشتغال‌زایی فراوانی نیز به همراه دارد و ارایه این اقلام ساخت داخل، یکی از اهداف این شرکت برای حضور در نمایشگاه می‌باشد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان این که طی سال گذشته ۵۱۲ کیلومتر خطوط انتقال، یک ایستگاه تقویت فشار گاز و 6 واحد کمپرسوری نیز به مجموعه دارایی‌های شرکت انتقال گاز افزوده شده، گفت: نگاهی اجمالی به برنامه‌ها و طرح‌های توسعه خطوط انتقال گاز سراسری سال گذشته، نشان از درستی این روند دارد.

وی در پایان مأموریت شرکت انتقال گاز ایران را انتقال پاک، ایمن پایدار و بهره‌ور گاز طبیعی خواند و گفت: در عین حال، چشم‌انداز شرکت نیز در افق ۱۴۰۴، سرآمدی در تراز جهانی تعریف شده که با در نظر گرفتن جهت‌گیری‌های راهبردی  از جمله؛ بهبود مدیریت ریسک، ارتقای مدیریت نگهداری و تعمیرات و به‌کارگیری روش‌ها و رویه‌های استاندارد و به روز در این زمینه، ارتقای مدیریت لجستیک، مدیریت کیفیت و کمیت گاز، ارتقای مدیریت انرژی و ...، می‌توان امیدوار بود که به این سرآمدی خواهیم رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/12 - ١١:٤٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2194