صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

تسطیح مسیر بیش از 1800کیلومتر خطوط لوله انتقال گاز در منطقه دو عملیات انتقال گاز

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران از تسطیح بیش از 1800 کیلومتر مسیر خط لوله انتقال گاز در محدوده حوزه استحفاظی منطقه در سال 1397خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمجتبی گلستانه، اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص جوی منطقه و بارش های سیل آسیای فصلی تاج خط و مسیر جاده دسترسی در برخی از نقاط دچار آسیب های جدی شده بود که با تلاش کارکنان واحدهای مهندسی، نگهداری و تعمیرات خط، با حداقل تجهیزات، گرده ماهی ها  احیا و جاده دسترسی تسطیح شد.

به گفته وی، در محل های شیب دار که شدت آب بردگی زیاده بوده و احتمال بیرون افتادن لوله وجود داشته، با ایجاد سدهای خاکی و هدایت آب های سطحی به دره های موازی، مشکلات آن برطرف شد.

گلستانه در ادامه گفت: هدف از انجام این عملیات تسهیل امکان تردد تجهیزات، ماشین آلات و کارکنان واحدهای عملیات، تعمیرات و حراست در مسیر خط به منظور پایش وضعیت و همچنین دسترسی به تمامی نقاط حادثه خیز، شیرهای بین راهی و ولوهای هواگیری در هنگام بروز حوادث پیش بینی نشده احتمالی عنوان کرد.

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران با اشاره به اینکه پروژه مذکور از پروژه های مهم منتهی به سال 1397 است، خاطرنشان کرد: با انجام عملیات تسطیح مسیر، امکان پایش خط و دسترسی گروه های تعمیراتی در کوتاه ترین زمان ممکن به تمامی نقاط از مسیر شده و باعث انجام تعمیرات به موقع و مانع از هدررفت سرمایه های ملی خواهد شد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/03/21 - ١٣:١٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 785