صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

در راستای اجرای برنامه های مدیریت سبز صورت پذیرفت

بهره برداری از سیستم های تصفیه پساب در تاسیسات تقویت فشار گاز نکا، رامسر، نور و رشت

سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گازایران از بهره برداری از سیستم های تصفیه پساب بهداشتی در تاسیسات تقویت فشار گاز نکا، رامسر، نور و رشت در راستای اجرای برنامه های مدیریت سبز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مقدم بیگلریان با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به بالابودن سطح آب­های زیرزمینی و اهمیت ویژه­ حفظ محیط زیست در مناطق شمالی کشور، واحد محیط زیست منطقه 9 در راستای اجرای برنامه ­های مدیریت سبز، با همکاری منابع انسانی و معاونت عملیات ایستگاه­ها و واحدهای تدارکات و عملیات کالا، پس از اولویت­بندی اقدام به تهیه، نصب و بهره­برداری از سیستم­های تصفیه پساب بهداشتی به روش SBR در تاسیسات تقویت فشار گاز نکا، رامسر، نور و رشت کرده است.

وی با بیان این که این پکیج‌ها قابلیت تصفیه پساب بهداشتی و رساندن پارامترهای خروجی به حدود مجاز استانداردهای زیست محیطی را دارند، افزود: قابلیت استفاده مستقیم پساب خروجی جهت آبیاری فضای سبز، عدم اشغال فضا و دید بصری نامناسب به دلیل ماهیت دفنی مخازن آن، عدم انتشار بوی نامطبوع در محوطه به دلیل هوابند بودن مخازن از مزایای کاربرد سیستم تصفیه پساب بهداشتی به روش SBR است.

مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز، کاهش مصرف برق و همچنین کاهش صدا و هزینه­ های تعمیر و نگهداری به دلیل حذف پمپ فاضلاب را از دیگر مزایای کاربرد سیستم تصفیه پساب بهداشتی برشمرد.

لازم به ذکر است، سیستم تصفیه پساب بهداشتی به روش SBR در تاسیسات تقویت فشار گاز نکا، در اسفند ماه سال گذشته و در تاسیسات تقویت فشار گاز رامسر، نور و رشت در سال جاری به بهره برداری رسیده است.­

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/10/23 - ١٣:٢٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 408