صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی خبر داد:

افزایش 6 درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها در سال 99

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی با بیان این مطلب که سال گذشته 13 میلیارد و 670 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در این استان مصرف شده است، گفت: در سال 99، در تمام حوزه‌ها به غیر از حمل و نقل شاهد افزایش مصرف بودیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن افتخاری با اعلام این مطلب، اظهار کرد: میزان مصرف گاز طبیعی استان در سال 98، 12 میلیارد و 836 میلیون مترمکعب بود که این رقم در سال 99، با 6 و نیم درصد افزایش به 13 میلیارد و 670 میلیون مترمکعب رسید.

وی افزود: سه میلیارد و 139 میلیون مترمکعب معادل 23 درصد از مجموع گاز مصرفی استان در سال گذشته تحویل بخش نیروگاهی شد که این رقم نسبت به سال 98، 6.2 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: در سال گذشته، بخش خانگی، عمومی و تجاری استان 7 میلیارد و 861 میلیون مترمکعب و بخش حمل و نقل هم 746 میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف کرد.

افتخاری با بیان این مطلب که در سال 99 در تمام حوزه‌ها به غیر از حمل و نقل افزایش مصرف را شاهد بوده ایم، افزود: در سال گذشته تعداد مشترکین گاز استان فقط 5 درصد افزایش داشته و این در حالی است که در برخی از ماه‌های سال شاهد افزایش 15.6 درصدی مصرف در بخش خانگی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن بوده‌ایم.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی به بلندمرتبه سازی ها و چرخش جمعیتی در شهر مشهد مقدس هم اشاره کرد و گفت: بیشترین حجم مصرف گاز طبیعی استان در سال 99، با 4 میلیارد و 599 میلیون مترمکعب معادل 33 درصد کل گاز مصرفی خراسان رضوی در بخش خانگی، عمومی، تجاری و صنایع جزء مشهد به ثبت رسید.

وی تصریح کرد: با تلاش و کوشش شبانه روزی و برنامه ریزی درست و صحیح، جریان گاز طبیعی بخش خانگی و عمومی استان در سال گذشته همانند سال های قبل از آن به‌صورت 100درصد پایدار بود.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/01/16 - ١٢:٤١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 711
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: