صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

بیشترین حجم گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور در خراسان رضوی انجام شده است

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی با بیان این مطلب که در سال گذشته 826 واحد تولیدی و صنعتی در این استان گازرسانی شده است، گفت: بیشترین میزان گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور در سال 1399 در خراسان رضوی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن افتخاری، در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: در سال 99، همچنین گازرسانی به 25 هزار خانوار روستایی کشور در قالب ۲۳۶ روستا در خراسان رضوی انجام شده است.

وی افزود: هم‌اکنون عملیات گازرسانی به 188 روستای دیگر نیز در حال اجرا است که با تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها، شاهد برخورداری ۲۰ هزار خانوار جدید از نعمت الهی گاز و ارتقای ضریب نفوذ گاز خانوار روستایی واجد شرایط به 99.5 درصد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع 2694 روستای واجد شرایط استان، تاکنون 2467 روستا با جمعیت 579 هزار و 103 روستا گازرسانی شده و ضریب نفوذ گاز در این بخش به 95.8 رسیده است.

افتخاری افزود: 79 شهر استان خراسان رضوی نیز با جمعیت یک میلیون و 427 هزار و 578 خانوار تحت پوشش شبکه گاز قرار دارند و مراحل گازرسانی به باجگیران به عنوان تنها شهر فاقد گاز این استان هم، در حال بررسی است.

وی پوشش گازرسانی شهری و روستایی کشور را به ترتیب 98.4 و 84.3 درصد عنوان کرد و گفت: با حمایت شرکت ملی گاز ایران و تلاش و کوشش کارکنان شرکت گاز استان، در حال حاضر در حوزه شهری 1.5 درصد و در حوزه روستایی نیز 11.5 درصد از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

افتخاری در ادامه، به موضوع گازرسانی به واحدهای تولیدی صنعتی اشاره کرد و افزود: در سال 1399، تعداد 826 واحد تولیدی صنعتی در این استان گازدار شد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که بر اساس گزارش شرکت ملی گاز ایران، طی ۳ سال اخیر، تعداد ۱۱۶۸ واحد تولیدی و صنعتی در خراسان رضوی از محل اعتبارات ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و مستند به مصوبه شورای اقتصاد، گازرسانی شد که 66 میلیون و 861 هزار لیتر سوخت مایع، صرفه جویی به همراه داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی اضافه کرد: در سال 99 بخش خانگی، عمومی و تجاری استان 7 میلیارد و 861 میلیون مترمکعب و بخش حمل و نقل 746 میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی به بلندمرتبه سازی ها و چرخش جمعیتی شهر مشهد مقدس نیز اشاره کرد و گفت: بیشترین حجم مصرف گاز طبیعی استان در سال 99 با چهار میلیارد و 599 میلیون مترمکعب معادل 33 درصد کل گاز مصرفی خراسان رضوی، در بخش خانگی، عمومی، تجاری و صنایع جزء شهرستان مشهد به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: با تلاش و کوشش شبانه روزی و برنامه ریزی درست و صحیح، جریان گاز طبیعی بخش خانگی و عمومی استان در سال گذشته همانند سال های قبل 100درصد پایدار بود.

افتخاری در پایان، درباره عملکرد این شرکت به عنوان شرکت معین گازرسانی به شهر زاهدان نیز گفت: با توجه به توانمندی شرکت گاز استان خراسان رضوی و تعهد و تخصص کارکنان این شرکت، بزرگترین پروژه گازرسانی شهر زاهدان توسط خراسان رضوی انجام شد که برای اجرای این پروژه 436 کیلومتر شبکه گازرسانی شهری، یک ایستگاه CGS دروازه ورودی شهر با ظرفیت ۱۰۰ هزار مترمکعب در ساعت، ۱۱ ایستگاه تقلیل فشار درون‌شهری در مجموع به ظرفیت ۱۱۵ هزار مترمکعب در ساعت و دو ایستگاه حفاظت کاتدیک به صورت 100 درصد، احداث و راه اندازی شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/09 - ١٤:٣٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1151
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: