صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

سرپرست شرکت گاز استان مازندران:

ضریب نفوذ گاز در جمعیت روستایی استان مازندران به 95 درصد می رسد

در حال حاضر، 98 درصد جمعیت استان مازندران از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مقدم بیگلریان، سرپرست شرکت گاز استان مازندران در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: ان‌شاءالله با بهره برداری از پروژه‌های گازرسانی روستایی، ضریب نفوذ گاز در این حوزه تا پایان سال، به 95 درصد افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: سال گذشته 543 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع اجرا، 20 هزار و 81 انشعاب نصب و بالغ بر 62 هزار مشترک جدید پذیرش شده‌اند و 26 هزار و 301 مترمکعب بر ساعت گاز طبیعی جایگزین سوخت‌های فسیلی در صنایع استان شده که شامل 239 واحد صنعتی می‌شود.

بیگلریان با بیان این که سال گذشته در مجموع، حدود 7 میلیارد و 582 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان مازندران مصرف شده است، افزود: از این میزان، 4 میلیارد و 137 میلیون متر مکعب در بخش خانگی، 702 میلیون مترمکعب در بخش صنعتی، یک میلیارد و 621 میلیون مترمکعب در بخش نیروگاهی، ‌391 میلیون مترمکعب در بخش CNG و 731 میلیون مترمکعب در بخش‌های دیگر مصرف شده است.

سرپرست شرکت گاز استان مازندران ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: بر اساس مصوبه شرکت ملی گاز ایران، تحقق اهداف در 3 بخش احداث شبکه، نصب انشعاب، اشتراک‌پذیری و میزان مصرف گاز بوده که ما در بخش نخست، 91 درصد، در بخش دوم معادل 93 درصد و در بخش اشتراک‌پذیری نیز حدود 98 درصد به اهداف مورد نظر دست یافته‌ایم.

گازرسانی به 114 روستا؛ برنامه سال1400

وی در ادامه سخنان خود در مورد اهم برنامه‌های شرکت گاز استان مازندران در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، عنوان کرد: اجرای بیش از 900 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در زمینه گازرسانی به صنایع و CNG، جذب حدود 157 مشترک جدید صنعتی، جذب 60 هزار و 817 مشترک جدید شهری و روستایی، همچنین اقدام در زمینه کاهش هدر رفت گاز طبیعی، استفاده از کنتورهای ارتقاء یافته، مانیتورینگ ایستگاه های تقلیل فشار، شناسایی مصارف غیرمتعارف و تعمیر و کالیبراسیون، از اهم برنامه‌های شرکت گاز استان مازندران در سال جاری است.

بیگلریان همچنین برنامه گازرسانی به 114 روستا تا پایان سال و بهره‌برداری از این طرح‌ها به گونه‌ای که ضریب پوشش گازرسانی روستایی به بالای 95/5 درصد برسد را، از اهم برنامه‌های اولویت‌دار شرکت گاز استان مازندران در سال جاری برشمرد .

به گفته وی، طی 3ماه نخست امسال در استان مازندران در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاها 10 هزار مشترک جدید پذیرش و تعداد کل مشترکین استان، به یک میلیون و 514 هزار و 408 مشترک رسیده است.

سرپرست شرکت گاز استان مازندران در پایان، در خصوص گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی نیز خاطرنشان کرد: در بخش صنایع نیز، برای 80 واحد باقی‌مانده از مصوبه شورای اقتصاد برنامه‌ریزی شده که این واحدها شامل، مرغداری، دامداری، گلخانه، کارخانه تولید آسفالت و ... می‌شود که ان‌شاءا... تا پایان سال جاری، بتوانیم بیش از 75 درصد واحدهای مشمول مصوبه شورای اقتصاد را تحت پوشش قرار دهیم.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/15 - ١٤:٣٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1101
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: