صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

رییس امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران:

تأکید بر فرآیندمحوری؛ برنامه سال جاری حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران

ما بر این باوریم که به‌عنوان حلقه‌ای از زنجیره شرکت ملی گاز ایران، باید بتوانیم به خوبی با هم تعامل کنیم تا بتوانیم به مسیرهای بهتر برسیم، این امر بدان معناست که اصلاح فرآیندها در سازمان برای ما بسیار مهم است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا هادی، رییس امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: این امر از آن روست که ارزیابی و بهبود اثربخشی فرآیندها و در نهایت، یاری رساندن به سازمان در دستیابی به اهداف، به‌ویژه در شرایط کنونی حاکم بر کشور، از وظایف کلیدی و بسیار مهم حسابرسی است که باید به نحو احسن انجام شود.

وی با بیان این که به رغم شرایط سخت همه‌گیری کرونا و محدودیت‌های سفر به شرکت‌های مختلف در استان‌ها به‌منظور ارزیابی و بررسی موارد، این مهم طی سال گذشته و امسال، با استفاده از نرم‌افزارهای مالی، نیروی انسانی و یا سیستم جامع نفت، انجام شده و می‌شود، ادامه داد: بررسی آماری در این زمینه نشان می‌دهد که عملکرد شرکت طی سال گذشته، هم به لحاظ کمیت و هم به لحاظ کیفیت، بسیار خوب و قابل توجه بوده است.

هادی در ادامه، افزود: این روند برای سال جاری نیز با تأکید بر فرآیندمحوری تداوم داشته و در تلاش هستیم تا برای تمامی حوزه‌ها تعریف فرآیندی داشته باشیم.

رییس امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری قابل قبول مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت‌های تابعه، اظهار داشت: به رغم شیوع کرونا و مسایل مبتلا‌به آن، تمامی جلسات مجمع به غیر از یک شرکت، حضوری برگزار و عملکرد شرکت‌ها به نسبت سال قبل از آن، خوب ارزیابی شد.

وی مد نظر قرار دادن فرآیندها را یکی از شاخص‌های حسابرسی داخلی در ارزیابی‌ها خواند و گفت: همین امر برای ما انگیزه‌ای شده تا روی این بخش، سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشیم.

هادی با اشاره به مستند نظام‌نامه حسابرسی داخلی مصوبه هیأت‌مدیره شرکت ملی گاز ایران که منطبق بر نقش، اهداف، جایگاه سازمانی، برنامه‌ها و وظایف محوله و مسئولیت‌های سازمانی و حرفه‌ای این امور است، توضیح داد: این اقدامات با هدف حصول اطمینان از نحوه صحیح اجرای برنامه‌ها، فعالیت‌ها و بودجه‌بندی‌های شرکت انجام می‌شود تا سازمان، بهبود و اصلاح فرآیندها در بخش‌های مختلف را که لازمه پیشرفت سازمانی است، به تماشا بنشیند.

وی در پایان، پیشرفت در عملکرد شرکت‌ها را با توجه به سیستم جامع مالی در حال اجرا در شرکت ملی گاز ایران، خوب توصیف کرد و گفت: در این زمینه، پیشرفت خوبی همراه با بهبود فرآیندها را شاهد بودیم و امیدواریم که بتوانیم با تلاش بیشتر، این حوزه را از خوداظهاری، به رسیدگی در شرکت‌ها ارتقا داده و گزارش آن را به مدیر کل حسابرسی امور مجامع وزارت نفت برسانیم.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/28 - ٠٨:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 600

امتیاز :

از حسن توجه شما متشرکیم!!!
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: