صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

فرمانده حوزه بسیج شرکت ملی گاز ایران:

خودباوری، تکیه بر جوانان و تولید داخل؛ سه دستاورد مهم از دوران دفاع مقدس

دوران دفاع مقدس، یکی از ادوار مهم و حیاتی در کشور عزیزمان ایران بوده که در آن سه مقوله مهم خودباوری، تکیه بر قشر جوان مستعد و پرشور و تولید داخل، به منصه ظهور نشست.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، یدالله رحمانی، فرمانده حوزه بسیج شرکت ملی گاز ایران، ضمن عرض تسلیت ایام اربعین حسینی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان 8 سال دفاع مقدس، با بیان این مطلب، اظهار داشت: از  نکات مهم این دوران، می توان به حضور نیروهای جوان و فرماندهی بعضی از آنان در عرصه جنگ اشاره کرد؛ آن‌ها کسانی بودند که با تفکر و برنامه‌ریزی دقیق، مانند شهید سلیمانی در لشگر 41 ثارالله، شهید باکری در لشگر 31 عاشورا، شهید همت در لشگر 27 محمد رسول الله و دیگر عزیزان که بسیاری از آن ها به سوی حق پرکشیدند، توانستند ضربه‌های مهلکی بر پیکر دشمن وارد کرده و با دست خالی، ورق جنگ را برگردانند.

وی ادامه داد: خودباوری، تکیه بر توان داخل برای تولید و تکیه برجوانان در همه عرصه ها، تنها شعار امروز نیست، بلکه این شعار در آن دوران نیز قابل مشاهده بود؛ ما در بسیاری از زمینه‌های علمی، فناوری، دانش بنیان و ... در جهان رتبه‌های برتر را دارا هستیم که خود نشان از آن دارد که ما می‌توانیم به قشر جوان و پرانرژی اعتماد کرده، با آن‌ها به قله‌های برتر دست یافته و ایران اسلامی را سربلند کنیم.

رحمانی با بیان این‌که ضرورت دارد رشادت‌ها و ایثارگری‌های آن دوران را برای نسل امروز، تبیین و تشریح کرد، افزود: در این دوران کسانی بودند که جنگ را درک نکردند، ولی با الگو گرفتن از فرهنگ جهاد و شهادت در دفاع از حریم اهل بیت (ع)، به خیل شهدا شتافتند؛ پس وظیفه ماست که یاد و خاطره و راه و رسم شهدا را زنده نگاه داشته و به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

وی در ادامه سخنان خود، به اقدامات حوزه بسیج شرکت ملی گاز ایران در این ایام اشاره کرد و گفت: آذین‌بندی ستاد و ساختمان‌های ستادی، نصب پوستر شهدا ، تجلیل از پیشکسوتان عرصه ایثار و مقاومت و غبارروبی مزار شهدا از برنامه‌های این حوزه در این ایام خواهد بود.

فرمانده حوزه بسیج شرکت ملی گاز ایران در پایان، به جشنواره شهید سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: نخستین دوره این جشنواره به پایان رسیده و در مرحله داوری آثار قرار دارد؛ ضمن آن که در نظر داریم، مرحله دوم آن را نیز در سال جاری برگزار کنیم.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/31 - ١٠:٢٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 776

امتیاز :

از حسن توجه شما متشرکیم!!!
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: