صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

واکنش سریع کارکنان منطقه ۶ عملیات انتقال گاز در رفع نشتی گاز خط لوله هفتم سراسری

مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز از رفع نشتی گاز خط لوله هفتم سراسری خبر داد و گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان این منطقه، تعمیرات اضطراری خط لوله مذکور بدون قطعی جریان گاز نیروگاه های برق استان سیستان و بلوچستان در کمترین زمان ممکن انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا عربلو گفت: با توجه به حساسيت و موقعيت استراتژيك خط هفتم سراسري و تامين گاز نیروگاه های برق استان سيستان و بلوچستان، جنوب استان کرمان و صنايع شرق استان هرمزگان،بلافاصله بعد از دريافت گزارش نشتي گاز بروي خط لوله هفتم سراسری و تشكيل جلسه، عمليات تعميرات اضطراري در دستور كار منطقه قرار گرفت.

وی به همکاری و تعامل سه مرکز بهره برداری خطوط لوله ایرانشهر، بندرعباس و سیرجان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: از زمان اعلام گزارش نشتی تا پایان عملیات 37 ساعت طول کشید که این امر نشان دهنده تعهد و مسئولیت پذیری یکایک کارکنان این منطقه در انجام وظایف محوله است.

مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز ابراز داشت: با انجام این عملیات که با وجود جریان گاز در خطوط لوله، گرمای حدود 50 درجه، شرجی بالای 70 درصد و شرایط خاص کرونایی انجام شد، توانستیم از قطعی برق منازل هموطنانمان در استان سیستان و بلوچستان و مراکز صنعتی در شرق هرمزگان جلوگیری کنیم.

عربلو ضمن اشاره به سرعت عمل بالاي اين عمليات و محدوديت زماني در تامين مجدد گاز استان سيستان و بلوچستان گفت: نشتي گاز،مهار آن و ايمن سازي محيط و همچنين انتقال تجهيزات و گردآوري نفرات تعميرات و متخصص از سه مركز بهره برداري از استان هاي همجوار و تحت پوشش منطقه از نكات حائز اهميت اين عمليات بوده است.

وی در پایان، به مراحل اجرای این تعمیرات نیز پرداخت و اظهار داشت: تعويض دو عدد شير و بخشي از لاين 20 اينچ باي پاس ورودي ايستگاه خط هفتم سراسري به همراه ايمن سازي شرايط و محيط، تخليه گاز، انجام حفاري، برشكاري و جوشكاري و راديو گرافي از جمله اقدامات در این عملیات بود که با 2 هزار و 250 نفر ساعت انجام شده است.

 

منبع: روابط عمومی منطقه 6 عملیات انتقال گاز

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/04 - ١٤:١٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 443
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: