صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

افزایش چشمگیر ضریب ایمنی تاسیسات سراجه با بهره برداری از بزرگترین سیستم خاموش کننده برجی کشور

نخستین خاموش کننده برجی مخازن (تاور مانیتورینگ) در سطح شرکت ملی گاز ایران و بزرگترین در سطح وزارت نفت راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حیدر علی صادقپور مدیر منطقه سه عملیات انتقال گاز ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اهمیت تاسیسات ذخیره سازی سراجه در موازنه گاز کشور و وجود مخازن ذخیره سازی میعانات، فقدان چنین سیستمی در این تاسیسات به شدت احساس می شد؛ از این رو سال گذشته طراحی و اجرای سیستم مذکور در دستور کار منطقه سه عملیات انتقال گاز ایران قرار گرفت و به لطف خدا و تلاش همکاران، این سیستم عملیاتی شد.

وی در ادامه، ضمن اشاره به برخی قابلیت های این سیستم گفت: مانیتور این سیستم این قابلیت را دارد که در هر دقیقه 8000 تا 10000 هزار لیتر مواد خاموش کننده را  به صورت JET یا FOG روی سقف مخازن به روی آتش پخش و آن را خاموش کند. این مانیتور قابلیت حرکت دورانی 360 درجه ای و قابلیت حرکت بالا و پایین 45 ±  درجه داشته و اپراتور آن می تواند در فاصله ایمن بیش از 200 متری  مستقر شده و از راه دور مانیتور را به دلخواه هدایت کند.

صادقپور در پایان به این نکته اشاره کرد که با توجه به دوری این تاسیسات از مراکز کمک رسانی شهری، وجود این سیستم در تاسیسات سراجه باعث افزایش چشمگیر ضریب ایمنی این تاسیسات خواهد شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/29 - ١٥:٤١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1260