صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

رشد 80 درصدی گازرسانی روستایی در استان قزوین در دولت تدبیر و امید

دستاوردهای شرکت گاز استان قزوین در دولت تدبیر و امید و در طول 7 سال به گونه‌ای بوده است که توسعه‌ همه‌ جانبه در حوزه‌های مختلف گازرسانی را برای استان رقم زده و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا سال ۱۴۰۰ این روند همچنان با سرعت و شتاب پیش خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، اسماعیل مفرد بوشهری مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: دولت تدبیر و امید دستاوردهای قابل توجهی در حوزه گازرسانی به شهر و روستاها داشته و توسعه و تسریع در گازرسانی به شهرها و روستاها، افزایش شبکه گذاری و نصب انشعابات، افزایش پذیرش اشتراک خانگی، صنعتی و عمده و ... از جمله مهمترین دستاوردهای این شرکت در 7 سال گذشته بوده است. 

وی به افزایش تحریم ها در اوایل دولت تدبیر و امید و تاثیر آن بر افزایش قیمت کالاها و کندی اجرایی پروژه ها اشاره کرد و افزود: این شرکت با اتخاذ رویکردهای صحیح و با وجود کمبود منابع، توانست طرح های نیمه تمام را تکمیل و طرح های جدیدی را اجرا نماید بطوریکه گازرسانی به روستاها در این 7 سال به نسبت سال های قبل 80 درصد رشد داشته است.

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین با بیان اینکه تمامی شهرهای استان از نعمت گاز طبیعی برخودار هستند گفت : در طول این هفت سال سه شهر رازمیان، معلم کلایه و سیردان به شبکه توزیع گاز متصل شده اند.

 وی در ادامه افزود: با بهرمندی 286 روستا از نعمت گاز طبیعی این تعداد به 515 روستا در سطح استان رسیده است.

این مقام مسئول در زمینه گازرسانی از رشد 58 درصدی خبر داد و اضافه کرد : مقدار متراژ شبکه گازرسانی در سطح استان از سال  92 تاکنون ، از  4577 کیلومتر  شبکه گذاری به 7211  کیلومتر افزایش یافته است. 

مفرد بوشهری ضمن اشاره به افزایش 40 درصدی در بخش انشعاب و اشتراک پذیری افزود : شرکت گاز استان قزوین با هدف گذاری صحیح و تلاش و همت پرسنل توانسته است  از سال 1392 ، 156 هزار مورد انشعاب را به بیش از 207 هزار مورد انشعاب  و نیز همچنین در بخش اشتراک پذیری 297 هزار مورد اشتراک پذیری به بیش از 431 هزار  افزایش دهد.

وی همچنین در ادامه، گازرسانی به صنایع را از اولویت های اهداف در بخش صنعت شرکت بر شمرد و افزود :  در بخش گازرسانی به صنایع با گازدار شدن 1211 مورد مشترک صنعتی جدید، در طول دوران دولت تدبیر و امید این رقم به 3000 مشترک رسیده است که این بخش از رشد 88 درصد برخودار بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین با بیان اینکه احداث ساختمان اداره گاز در شهر ها باعث افزایش میزان رضایتمندی بخش های مختلف مشتریان و ذینفعان و تسریع در روند فرآیند کارها  می شود، اظهار داشت : از سال 1392  برای شهرهای ارداق، کوهین، آبگرم، آوج، شال ساختمان اداری احداث شده و با توجه به کمبود فضا و ضرورت ایجاد شرایط بهتر برای پرسنل ستادی، ساختمان جدیدی مورد نیاز بود که از سال 1395 فرآیند طراحی و ساخت آن آغاز و در سال 1398 افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در پایان مفرد بوشهری همچنین به مباحثی همچون اقامه نماز، شرکت در جشنواره شهید رجایی، جایگزین نمودن سوخت مایع،افزایش رضایتمندی پرسنل، پیاده سازی نظام فنی و اجرایی اشاره کرد و افزود : کسب رتبه نخست در بخش اقامه نماز برای 5 سال متوالی در سطح استان قزوین، عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی و رتبه اول کشور در جایگزین نمودن سوخت مایع، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ( یکی از اولین شرکتها در مجموعه وزارت نفت) و کسب رتبه برتر در پیاده سازی نظام فنی و اجرایی کشور در سطح استان و نیز اخذ تقدیر نامه سه ستاره در جایزه سرآمد و بهبود مسمتر گاز از افتخار این شرکت است که به همت پرسنل این سازمان به دست آمده است.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/06 - ١٢:٣٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1215