صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

افزایش تولید محصولات شرکت پالايش گاز پارسيان در دولت تدبير و اميد

توليد بيش از 178 ميليارد مترمكعب گاز طبيعي در دولت تدبیر و امید كه جهت تامين انرژي كشور به خطوط لوله سراسري 4 و 8 تزريق شده، نقش بسزايي در توسعه صنعت و امور رفاهی مردم عزیز كشورمان داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، فرشید ابدالي دهدزي، مديرعامل شرکت پالايش گاز پارسيان، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و هفته دولت، با بیان این مطلب، به ارائه گزارش اجمالي توليد شرکت پالايش گاز پارسيان در دولت تدبير و اميد (از سال 1392 تاكنون) پرداخت.

وی با بیان این که پالايشگاه گاز پارسيان با ظرفيت اسمي توليد 82 ميليون مترمکعب در روز، دومين پالايشگاه بزرگ گاز کشور است که 10درصد از سبد انرژي کشور را به عهده دارد و نماد پويايي و حيات در جنوب استان فارس به شمار مي رود، گفت: همچنين در اين مدت، بالغ بر 65 ميليون بشكه ميعانات گازي با كيفيت، توليد و به پتروشيمي ها و پالايشگاه ها جهت توليد تركيبات نفتي ارزشمند مانند آروماتيك ها و بنزين ارسال شده است.

ابدالي در ادامه، تصریح کرد: پالايشگاه گاز پارسيان جهت اطمينان از توليد مستمر در اين مدت، بيش از 117000 مگاوات ساعت برق نيز در نيروگاه خود توليد کرده و در این مدت، بالغ بر 29 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه صورت گرفته است.

مديرعامل شرکت پالايش گاز پارسيان اظهار داشت: همچنین طي اين مدت، پالايشگاه گاز پارسیان سهم 12 درصدي در تأمين كل گاز كشور را بر عهده داشته كه اين سهم در بين پالايشگاه هايي كه از منابع داخلي جهت توليد گاز استفاده مي كنند، بيشترين است.

شایان ذکر است، خوراک شرکت پالایش گاز پارسیان توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و از میادین تابناک، وراوی، شانول و هما واقع در جنوب استان فارس، تأمین می‌شود و این پالايشگاه، همواره توانسته است بدون وقفه در بحث توليد، در انجام رسالت خود پايدار بماند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/10 - ١٣:٠٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1542