صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

جذب بیش از 355 هزارمشترک گاز در استان زنجان

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از جذب بیش از 355 هزارمشترک گاز طبیعی در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، موسی احمدلو گفت: تعداد کل مشترکین گاز در استان هم اکنون 355 هزار و 206 مشترک است که از این تعداد، 325 هزار و 288 مشترک در بخش خانگی، 27 هزار و 624 مشترک در بخش تجاری و عمومی و 2 هزار و 294 مشترک در بخش عمده و صنعتی است.

وی افزود: با توسعه شبکه‌های گاز در سطح استان و پیشرفت قابل ملاحظه گازرسانی، ضریب نفوذ گاز خانوار روستایی در این استان به 87.9 درصد و ضریب نفوذ گاز خانوار شهری به 100 درصد رسیده است و همه شهرهای استان زیر پوشش نعمت گاز طبیعی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه تاکنون 6 هزار و 850 کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح استان اجرا شده است، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون، 4 هزار و 854 مشترک جذب شده است.

احمدلو با بیان اینکه در راستای فرآیند جذب مشترکین گاز طبیعی تلاش داریم تا همچنان روند جذب را در بخش های مختلف مصرف سرعت داده تا هموطنان فاقد گاز بتوانند از این نعمت الهی بهره مند شوند؛ تصریح کرد: تعداد روستاهاي داراي سكنه استان 911 روستا است كه 593 روستا بهره‌مند از گاز و عمليات گاز رساني در 53 روستا تداوم دارد.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به روستاها و مناطق محروم، تنها یک پروژه عمرانی نیست و اجرای این طرح‌ها پیامدهای مثبت اقتصادی و اجتماعی بسیاری دارد؛ اظهارکرد: گاز طبیعی به ‌عنوان انرژی ارزان، زیرساخت عمده‌ای در راستای صنعتی شدن بیشتر و توسعه استان به شمار می‌رود و از سوی دیگر، افزایش شاخص رفاه و در نتیجه گازرسانی به مناطق محروم روستایی زمینه کاهش میزان مهاجرت از روستاها به شهرها و البته افزایش رضایتمندی مشترکین عزیز را فراهم می آورد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان همچنین به تعداد انشعابات نصب‌ شده از ابتدای سال تا مرداد ماه امسال اشاره کرد و گفت: در این بازه زمانی، 2 هزار و 840 مورد انشعاب نصب شده است تا کل انشعاب‌های نصب‌ شده استان به 192 هزار و 466 انشعاب برسد.

وی یادآور شد: سهم71 درصدی گاز طبیعی در سبد انرژی استان ویژگی و نقش ممتازی به شرکت گاز استان زنجان در گسترش شاخص رفاه و میزان توسعه یافتگی استان بخشیده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/02 - ١٣:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 333