صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

سرپرست شرکت گاز استان سمنان خبر داد:

حدود ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف گاز با اجرای رایگان طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها

تأسيسات قديمي موتورخانه‌ها با اصلاحاتی که در آن‌ها انجام می‌شود، به راندمان بالاتری دست پیدا می کند و مردم به‌عنوان حلقه مرکزی این زنجیر، نافع اصلی این طرح هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا اعوانی، سرپرست شرکت گاز استان سمنان گفت: سرانه مصرف انرژي كشور خصوصاً مصرف گاز طبيعي از سرانه بسياري از كشورهاي ديگر بالاتر است و بر همين اساس و به منظور جلوگيري از اتلاف در مصرف گاز، وزارت نفت و شركت ملي گاز ايران طرح کشوری بهينه سازي موتورخانه های خانگی و تجاری را كه مي تواند منجر به كاهش 10 درصدي مصرف گاز شود را با مشارکت شركت هاي گاز استاني اجرا می کند.

وی افزود: در حال حاضر، طرح اصلاح موتورخانه‌ها سه اقدام مهم را شامل می‌شود که عبارتند از: اصلاح و ترميم عايق كاري، تنظيم مشعل و نصب سيستم ضد رسوب که با اجراي تمهيدات فني در این 3 بخش بهینه سازی انجام پذیر است.

اعوانی به چگونگی فرآیند ثبت نام مشترکین در سامانه اشاره کرد و گفت: مشمولین این طرح مشترکینی با مصرف ميانگين گاز بيش از 2500 متر مكعب در سال های 97 و 98  هستند که می توانند به سایت شرکت ملی گاز ایران به آدرس Nigc.ir مراجعه و با کلیک بر روی منوی بهینه سازی موتورخانه ها نسبت به ثبت نام اقدام کرده و توافق نامه را تکمیل کنند.

اعوانی در پایان ضمن اعلام آمادگی برای انجام این طرح ملی اضافه کرد: اميدواريم علاوه بر صرفه جويي در پرداخت هزينه هاي مصرف گاز و مديريت هزينه خانواده، سهمي بيشتر در جلوگيري از آلايندگي محيط زيست داشته باشیم که به موجب آن آثار ريشه‌اي اشتغال‌زايي، حفظ محيط زيست و صرفه جويي بیشتری را شاهد خواهیم بود.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/29 - ١٤:١٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 295