صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

در 6 ماهه نخست سالجاری؛

بیش از 7 هزارکیلومتر از خطوط گازرسانی استان کرمان نشت یابی شد

در راستای حفظ امنیت و پایداری جریان گاز مشترکین خانگی، شرکت گاز استان کرمان طی 6 ماهه نخست سالجاری بالغ بر 40 درصد از خطوط و تاسیسات گاز در استان را نشت یابی کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان با اعلام این خبر افزود : در 6 ماهه ابتدای سال ۹۹ از ایستگاه‌های گاز CGS تعداد 30 مورد ،  TBS تعداد 62 مورد ، MS و MRS تعداد 81 مورد بازرسی جامع و 30 مورد ضخامت سنجی از کلیه ایستگاه‌های گاز در سطح استان و 29 هزار 956 انشعاب گاز (علمک ) مورد بازبینی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شرکت گاز استان کرمان همزمان با توسعه گازرسانی تاکید زیادی بر نگهداشت شبکه و تاسیسات گازرسانی دارد، تصریح کرد: نشت‌ یابی خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز سبب جلوگیری از هدر رفت گاز، کاهش خطرهای زیست‌ محیطی و مهمتر از همه جلوگیری از بروز حوادث ناگوار می شود که به صورت مستمر از سوی واحد بازرسی این شرکت صورت می پذیرد.

فلاح به اقدامات واحد بازرس فنی این شرکت اشاره و افزود: واحد بازرسی شرکت گاز استان کرمان پیاده سازی نرم افزار نشت یابی و اتصال این نرم افزار با نرم افزار امداد و تعمیرات در دستور کار قرارداده که این امر موجب تسریع در رفع نشت‌های زمینی و جلوگیری از بروز حادثه می شود و از دیگر اقدامات خرید دستگاه نشت یاب لیزری از جدیدترین تکنولوژی های نشت یابی بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان یکی از راهکارهای اساسی جهت افزایش عمر مفید شبکه‌های انتقال گاز را از طریق فرآیند حفاظت الکتریکی (حفاظت کاتدیک) دانست و تصریح کرد: بر این اساس واحد بازرسی فنی به صورت مستمر بر صحت عملکرد سامانه‌های حفاظت کاتدیک نظارت داشته و به صورت ماهانه گزارشی از صحت عملکرد این سامانه‌ها تهیه می کند که در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 20 ایستگاه مورد بازرسی قرار گرفته است.

فلاح در پایان ضمن تشکر از تلاش های بی وقفه کارکنان واحد بازرسی و نشت یابی، افزود : انجام مستمر این اقدامات در طول سال زمینه تامین ایمن، پایدار و مستمر جریان گاز طبیعی را فراهم می‌آورد و امیدواریم با استفاده ایمن و بهینه از این نعمت خدادادی، ضمن کاهش هزینه‌های گاز مصرفی و عدم قطع گاز در فصول سرد ، زمینه استمرار گاز واحدهای تولیدی و اشتغال فرزندان سرزمین‌مان را فراهم آوریم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/29 - ١٤:٢١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 372