صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی:

طرح ملی بهینه سازی موتورخانه ها؛ راهکاری مهم در کاهش گازبهای مصرفی

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: طرح بهینه سازی موتورخانه ها، راهکاری مهم و اساسی در مدیریت مصرف و کاهش هزینه گاز بهای مصرفی واحدهای مسکونی و تجاری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدرضا رهنمای توحیدی ضمن تشریح طرح ملی بهینه سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری گفت: درراستای اهداف مسئولیت‌های اجتماعی، طرح ملی بهینه سازی موتور خانه ها با هدف جلوگیری از اتلاف منابع گازی کشور و مدیریت مصرف مشترکین، توسط شرکت ملی گاز ایران به شرکت های تابعه ابلاغ شده و با اجرای این طرح که برای مشترکین یاد شده اختیاری و رایگان است، در مصرف گاز طبیعی واحدهای متقاضی استفاده از تسهیلات طرح، حداقل10 درصد صرفه جویی حاصل می شود.

وی ضمن دعوت از مشترکین گاز طبیعی در استان برای بهره مندی از مزایای این طرح با رویکرد شناسایی عوامل هدر رفت گاز ناشی از عدم مصرف بهینه موتورخانه ها، تاکید کرد: اجرای طرح اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه واحد‌های مسکونی و تجاری 3 اقدام اساسی شامل تنظیم مشعل، نصب رسوب گیر و عایق کاری بوده که به نحو موثری مصرف انرژی و هزینه های ناشی از آن را کاهش خواهد داد.

وی ادامه داد: براساس مطالعات انجام یافته، موتورخانه ها به عنوان یکی از سیستم های پرمصرف انرژی در واحدهای مسکونی و تجاری شناسایی شده که مطابق سیاست های کلان وزارت نفت در زمینه بهینه سازی مصرف، اجرای طرح یادشده بصورت رایگان برای متقاضیان در دستور کار شرکت ملی گاز ایران قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در خصوص نحوه بهره مندی از مزایای این طرح ملی افزود: مشترکین محترم می توانند با مراجعه به بخش "بهینه سازی موتورخانه" در سایت شرکت ملّی گاز ایران به آدرس www.nigc.ir در این طرح ملّی ثبت نام کنند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/08/03 - ١٢:٢٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 232