صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس:

استان فارس با پوشش بیش از ۹۵ درصدی گاز طبیعی، استان سبز کشور شناخته می‌شود

استان فارس با میانگین پوشش ۹۵.۸ درصدی گاز طبیعی در دو بخش شهری و روستایی، به عنوان استان سبز کشور شناخته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس روز گذشته در آیین بهره‌برداری از ۱۸۱ طرح گازرسانی در استان فارس که با حضور وزیر نفت، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، استاندار و جمعی از نمایندگان این استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: با اجرای ۳۰ هزار کیلومتر خط تغذیه و شبکه شهر و روستا و نصب و راه‌اندازی یک هزار و ۵۰۰ ایستگاه تقلیل فشار گاز در سطح استان، تا امروز، ۱۰۲ شهر معادل ۹۸.۹ درصد خانوار شهری و ۲ هزار و ۱۱۶ روستا معادل ۸۸.۲ درصد خانوار روستایی گازرسانی شده‌اند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون، یک میلیون و ۵۳۱ مصرف‌کننده در بخش‌های خانگی، عمومی، تجاری و صنعتی در سطح استان به شبکه گاز متصل هستند.

حسینی با اشاره به تلاش مضاعف شرکت گاز استان فارس طی سه سال گذشته، گفت: با تلاش صنعتگران شرکت گاز استان فارس، امروز طرح بزرگ گازرسانی به  شهر بیرم لارستان، ۵۵ روستای فارس و ۱۲۵ واحد تولیدی و صنعتی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۸۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با بیان اینکه با بهره‌برداری از این طرح‌ها، ۸ هزار و ۷۵۶ خانوار شهری و روستایی این استان، از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند، ادامه داد: این طرح‌ها با هدف اجرای محرومیت زدایی در مناطق کمتر توسعه یافته جنوب فارس اجرا  شد که علاوه بر رشد صنایع، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست نیز می‌شود.

وی افزود: همچنین عملیات گازرسانی به ۸ شهر، ۱۴۹ روستا و ۳۲۵ واحد صنعتی استان فارس در دست اجراست که با افتتاح این طرح ها، ۱۰۰  درصد شهرهای فارس و ۹۶ درصد روستاهای این استان به شبکه گاز متصل می‌شوند.

حسینی با تاکید بر این که توسعه فارس در مسیر سبز گازرسانی در سال‌های اخیر شتاب زیادی گرفته است، گفت: در ابتدای دولت یازدهم، ۸۰ شهر فارس از گاز طبیعی برخوردار بود که اکنون این تعداد با رشد ۲۸ درصدی، به ۱۰۲ شهر افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس تصریح کرد: عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم در گازرسانی به استان فارس، با وجود همه تحریم‌های ظالمانه و نوسان‌های قیمت ارز، گام بلندی در کشور و به تبع آن در استان فارس بود.

وی با اشاره به گازرسانی به ۶۷۷  روستا تا پیش از سال ۹۲، اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت یازدهم تاکنون، بیش از  دو هزار و ۱۱۶ روستا از مزایای گاز طبیعی بهره‌مند شده که این آمار بیانگر رشد بیش از دو برابری نهضت گازرسانی به روستاییان استان فارس است.

وی تصریح کرد: در این بازه زمانی، ۳ هزار و ۷۵۰ صنعت به شبکه سراسری گاز وصل شد؛ این تعداد از ۴ هزار و ۴۲۶ مورد در سال ۹۲، به ۸ هزار و ۱۸۶ مورد صنعت رسید و ۸۵ درصد رشد داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در پایان، گفت: در این دولت، در مجموع، ۲ هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش گازرسانی انجام شده و بر همین اساس، تا پایان امسال، ۱۰۰ روستای دیگر به شبکه سراسری گاز متصل می‌شوند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/08/20 - ١١:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 908