صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد:

مشکلی در شبکه گازرسانی مناطق زلزله‌زده وجود ندارد

شبکه و تأسیسات گازرسانی در بیشتر مناطق شهر سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد مقاومت خوبی از خود نشان داده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رحمان خادم، مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر، اظهار داشت: پس از وقوع زلزله 5.6 ریشتری در شهر سی سخت بلافاصله نیروهای عملیات و امداد و بسیج وارد عمل شده و گاز ورودی شهر را قطع کرده و تمهیدات لازم را جهت وصل مجدد گاز و رفاه همشهریان عزیزمان فراهم کردند.

خادم افزود: با توجه به شدت زلزله، بعضی علمک ها و مسیر گازرسانی داخل ساختمان‌ها در اثر تخریب،  شکسته شده و آسیب جدی دیده اند که این روند، برقراری مجدد گاز در شبکه را با کندی روبرو کرد.

وی با بیان این که این علمک ها موقتاً پس از آواربرداری از سرویس خارج شدند، گفت: پس از نشت یابی و ایمن سازی و اطمینان از سلامت شبکه گازرسانی و بستن کلیه شیرهای مسیر اصلی و فرعی، نسبت به در سرویس گذاشتن مجدد ایستگاه شهر اقدام شد.

خادم با اشاره به اینکه اکیپ‌هایی در کوچه‌ها و خیابان‌ها در حال وصل گاز شهر سی سخت و روستاها هستند، بیان کرد: شهرها و روستاهای ما اکنون 100 درصد گاز دارند و به لطف خداوند مشکلی در شبکه گازرسانی مناطق زلزله‌زده وجود ندارد و تنها تعدادی علمک در اثر تخریب ساختمان شکسته شد.

وی با بیان این که مردم همه مناطق زلزله‌زده از سلامت وسایل گازسوز، لوله‌های بخاری و دودکش‌ها اطمینان پیدا کنند، عنوان کرد: وسایل گازسوز مانند آبگرمن و بخاری به همراه اتصالات و دودکش‌ها از جمله مواردی هستند که در هنگام بلایای طبیعی مانند زلزله آسیب می‌بینند بنابراین لازم است همه مردم مناطق زلزله‌زده مراقب باشند.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/02 - ١٢:٤٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 776
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: