صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

تقویت دانش تخصصی؛ اساسی ترین راه های مقابله با تهدیدات سایبری

امروزه توجه به مقوله امنیت اطلاعات یک امر اساسی، مهم و ضروری بوده و عدم التزام و توجه جدی به آن، باعث بروز خسارات زیاد و گاه جبران ناپذیری به منابع و حتی اعتبار شرکت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمد امیدوار، رئیس فناوری و اطلاعات شرکت پالایش گاز سرخون و قشم با بیان این مطلب و با اشاره به تهدیدات و مخاطرات روزافزون امنیت سایبری اعلام کرد: بنابراین الزامی است با نگاه ویژه به مخاطرات فناوری های نوین و ارتقا و بهبود ظرفیت های دانش تخصصی و زیر ساخت های فنی، این تهدیدات را شناسایی و از بروز آن پیشگیری کنیم.

وی ادامه داد: داشتن نگاه امنیت اطلاعات، به منزله آن است که ضمن شناسایی و بهره برداری از فناوری های نوین و تجهیزات و سیستم های روز دنیا، آسیب پذیری های بالفعل و زمینه های بروز تهدیدات، شناسایی و مد نظر قرار گرفته و با استفاده از سیستم های دفاعی کارآمد و بهره برداری از تجربه کارشناسان متخصص، از آسیب‌های احتمالی جلوگیری به عمل آید.

امیدوار تصریح کرد: در این راه، کارشناسان جوان و توانمند واحد فناوری اطلاعات، نقاط قابل بهبود، آسیب پذیری های مهم و مخاطرات ویژه سامانه های حساس را شناسایی و اقدامات کنترلی و پیشگیرانه مناسب را پیش بینی کرده اند.

رئیس فناوری و اطلاعات شرکت پالایش گاز سرخون و قشم در پایان، خاطرنشان ساخت: تاکنون با درایت، تدبیر و تقویت دانش تخصصی کارکنان این مجموعه، ضمن استفاده از سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری بومی در راستای الزامات سازمانی، از بروز آسیب و تهدیدات سایبری وارده جلوگیری بعمل آمده که این امر، نقطه عطفی در مسیر اقدامات و رسالت فناوری اطلاعات و ارتباطات صنعت نفت و گاز کشور به شمار می آید.

 

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/02 - ١٢:٥٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 782
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: