صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

مدیر عملیات شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی عنوان کرد؛

پایداری تولید و عملیات در عین توسعه فعالیت‌ها و مأموریت‌های مجتمع گاز پارس جنوبي

مدير عمليات مجتمع گاز پارس جنوبي در نشست با مشاور ارشد و دستيار ويژه وزير نفت گفت: پايداري توليد و عمليات در تمامي فعاليت ها و ماموريت هاي مجتمع گاز پارس جنوبي با موفقيت در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومي شركت مجتمع گاز پارس جنوبي؛ علمدار بابایی، مدیر عملیات شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در نشستی که با حضور آیدین ختلان، مشاور ارشد وزیر نفت، مسعود زردویان، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید و هادی هاشم زاده فرهنگ، مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در این مجتمع برگزار شد، گفت: در سال 99 تغییراتی در وظایف مجتمع گاز پارس جنوبي ایجاد و بر همین اساس، امسال با تحویل فازهای 13، 22 و 24، وظایف و مأموریت‌های جدیدی به اين مجتمع بزرگ گازي كشور محول شده است.

بابايي در ادامه، خاطرنشان كرد: مجتمع گاز پارس جنوبی در سال‌های اخیر توسعه فراوانی را تجربه کرده است. این مجتمع علاوه بر تحویل فازهای جدید، در حال حاضر وظیفه راهبری بخش‌های مختلف در منطقه را نیز بر عهده گرفته است.

وي ادامه داد: این در حالی است که در توسعه ایجاد شده، نیروهای چندانی نیز جذب مجتمع نشده‌اند و در عین حال کیفیت و کمیت کار در تمام بخش‌های SPGC( پارس جنوبی) حفظ و در برخی موارد بهبود نیز یافته است.

مدیر عملیات شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار داشت: یکی از این وظایف جدید مجتمع، مدیریت بهره‌برداری و تحویل‌گیری نیروگاه متمرکز بعثت و پست‌های توزیع برق و خطوط انتقال شبکه وابسته به این نیروگاه بوده که به مجتمع سپرده شده است.

بابایی گفت: نیروگاه بعثت دارای 6 واحد گازی است که پیش از این به بهره برداری رسیده ‌و دارای 3 واحد سیکل ترکیبی در حال ساخت است.

به گفته وی؛ مدیریت بهره‌برداری این نیروگاه مطابق توافقات صورت گرفته، از ابتدای مهر ماه امسال بر عهده SPGC است و تحویل و تحول در این خصوص نیز صورت گرفته است.

بابایی با بیان این که در حال حاضر، مدیریت عملیات در مجتمع، وظیفه بهره‌برداری این نیروگاه را بر عهده دارد، گفت: این در حالی است که ساختار سازمانی فعلی آن نیز پس از انجام مراحل اداری، نهایی خواهد شد.

وی وظیفه دیگری که بر عهده مجتمع گذاشته است را راهبری خطوط بین پالایشگاه‌ها و کریدورها عنوان کرد و اظهار داشت: مدیریت بهره‌برداری مخازن متمرکز میعانات گازی در عسلویه نیز به مجتمع گاز پارس جنوبی سپرده شده است.

بابایی افزود: در خصوص مخازن متمرکز نیز موعد تحویل آبان ماه سال جاری تعیین شده و در حال حاضر مدیریت فاز 20 و 21 نیز بر عهده این مجتمع گذاشته شده است.

وی افزود: طراحی و تصویب ساختار سازمانی برای راهبری آنجا نیز در حال پیگیری است.

بابایی با بیان اینکه همواره مجتمع گاز علاوه بر انجام مسئولیت‌های خود با سایر شرکت‌های حاضر در منطقه همکاری لازم را انجام می‌دهد؛ اظهار داشت: پروژه مخازن خارک و استفاده از آن مخازن برای ذخیره سازی میعانات مجتمع نیز در حال انجام است.

مدیر عملیات شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در پایان پروژه اسکه صادراتی و انبارهای مکانیزه گوگرد سایت دو و دیسپچینگ متمرکز برق پارس جنوبی را از دیگر فعالیت‌های مجتمع عنوان کرد و گفت: افزودن این وظایف، نیازمند ایجاد ساختار سازمانی جدید و توسعه ساختار نیروی انسانی SPGC است.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/06 - ١٢:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 266