صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

در راستاي مسئوليت هاي اجتماعي،

بهره برداري از پروژه تغيير كلاس خط انتقال گاز چلوند/ اردبيل آغاز شد

با اتمام عمليات تغيير كلاس ساختماني بخشي از خط 30 اينچ چلوند/ اردبيل، تزريق گاز و بهره برداري از خط مذكور آغاز و مجددا در چرخه انتقال گاز قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، فيروز خدايي، مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران، با اعلام اين خبر گفت: در راستاي ايمن سازي و كاهش خطرات احتمالي ناشي از توسعه شهرها و روستاها و همچنين  افزايش ضريب پايداري انتقال گاز، كلاس ساختماني خط لوله 30 اينچ چلوند/ اردبيل در محدوده روستاي صومعه بطول 1200 متر تغییر و عمليات تزريق گاز با موفقيت انجام شد.

خدايي افزود: به منظور حفظ سلامتي ساكنين همجوار با خطوط انتقال گاز فشار قوي و عمل به مسئوليت هاي اجتماعي، عمليات اجرايي لوله گذاري از خرداد ماه سالجاري آغاز و پس از اتمام كليه مراحل اجرايي و تست هاي لازم، نهايتا در مهرماه برنامه اتصال نهايي خط مذكور با هماهنگي و اخذ مجوز از ديسپچينگ شركت ملي گاز در كمترين زمان ممكن و بدون قطعي گاز به اتمام رسيده و پس از حصول اطمينان از  ضريب ايمني، مجددا در مدار سرويس قرار گرفت.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران تصريح کرد: همچنين در ادامه عمليات فوق، پرسنل تلاشگر و متعهد اين منطقه موفق شدند نشتي گاز از شير هات تپ انشعاب CGS شماره 2 خطوط لوله گاز اردبيل را نيز مرتفع کنند.

خدايي يادآور شد: اين عمليات در جهت پايداري انتقال گاز به شهرهاي حومه، نيروگاه و شهرك صنعتي انجام شده و سعي بر آن داشتيم با حذف عوامل ناايمن و كاهش ريسك، ضريب پايداري و اطمينان انتقال گاز در فصول سرد سال افزايش يافته و تقويت شود.

وی ادامه داد: با توجه به تعهدات شركت ملي گاز ايران در تامين مصارف گاز خانگي، صنايع تجاري و نيروگاه ها، ضرورت دارد همكاران اين منطقه همواره با انجام بازرسي هاي دوره اي و به کار گيري فن آوري هاي نوين در تامين سلامت شبکه انتقال گاز کشور و حفظ ايمني كوشا باشند.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/28 - ١٣:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 342